I. Firma odwiedzi Polskę w celu omówienia wsparcia dla Ukrainy
Ingrida Imonyt, premier Litwy. Zdjęcie: Judita Grigelyts (V)
Premier Ingrid będzie w poniedziałek w Warszawie, aby omówić wsparcie dla Ukrainy z premierem Polski Mateuszem Morawcem. Premier Ukrainy Denys Myhal będzie również uczestniczył w spotkaniu zdalnie.

Miało się odbyć próbne spotkanie premiera Trójkąta Lubelskiego, trójkąt należy do odpowiednich instytucji Litwy, Polski i Ukrainy.

Będziemy z premierem Morawieckim bsim i fizykami, będziemy omawiać aktualne kwestie wsparcia dla Ukrainy i możemy zrobić zarówno w pierwszej kolejności, jak i resztę społeczności międzynarodowej, aby pomóc wszystkim na Ukrainie w tej chwili – powiedziała.

Zdaniem premiera, w ciągu ostatniego tygodnia gwałtownie wzrosła liczba uchodźców z wojny na Ukrainie, co doprowadziło do wzrostu prac i procesów, które należy przyspieszyć, takich jak procesy migracyjne czy procesy krajowe, w tym mieszkaniowe lub inne potrzeby .

Odkąd 24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję wojskową, z Ukrainy uciekło 2,5 miliona ludzi. a kolejne 2 miliony zostało wewnętrznie przesiedlonych z powodu wojny. ludności, poinformowała ONZ w piątek.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.