Ideę Wilna poparł cały świat: Rosjanie otrzymali prawie 100 000 telefonów.

Uruchomiony tydzień temu #CallRussia, który wzywa do apeli do rosyjskich obywateli i pokojowej narracji o tym, co naprawdę dzieje się na Ukrainie, zyskał prawie 100 000 polubień. wzywa, poinformowali w środę organizatorzy.

„Pierwsze telefony były bardzo trudne, zwłaszcza gdy usłyszałem agresję po drugiej stronie linii i nie próbowałem słuchać tego, co mówię. Ale nie wszystkie rozmowy są takie – wielu respondentów stwierdziło, że wiedzieli, rozumieli, co się dzieje, przechodzili przez to, ale nie można było podjąć zdecydowanych działań – powiedział Paulius Senūta, marketer, jeden z inicjatorów. na wsi.

„Po każdym telefonie wierzę jeszcze bardziej, że obywatele rosyjscy potrzebują takich dyskusji i jest tylko kwestią czasu, zanim większość Rosjan zacznie walczyć i zrozumieć, dokąd prowadzi ich Putin” – powiedział.

Po każdym telefonie wierzę jeszcze bardziej, że obywatele rosyjscy potrzebują takich rozmów i jest tylko kwestią czasu, zanim większość Rosjan się odwzajemni i zrozumie, dokąd prowadzi ich Putin.

Pan Senūta dzwonił do Rosji co najmniej 100 razy w przypadkowych numerach.

Statystyki połączeń pokazują, że większość rozmówców to rosyjskojęzyczni użytkownicy z Litwy i Polski.

Według raportu, aktywność telefoniczna wzrasta najbardziej w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Mołdawii, Łotwie i we Włoszech.

Blisko 600 kanałów medialnych w USA, Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich, Niemczech, Francji, Polsce, Brazylii, Chile, Hongkongu i innych ogłosiło inicjatywę światu urodzonemu w Wilnie.

Ponad 20 tys. o nazwie #CallRussia na stronie internetowej, aby podzielić się opiniami na temat postępu rozmowy. Prawie jedna czwarta ich rozmów kwalifikuje się jako udane.

Inicjatywa „Call to Russia” narodziła się w Wilnie, skupiając specjalistów od komunikacji i technologii, a w ciągu kilku dni, jak twierdzą organizatorzy, rozprzestrzeniła się na cały świat.

Autorzy projektu CallRussia.org wykorzystali bazę danych milionów rosyjskich numerów telefonów i stworzyli platformę internetową, która automatycznie generuje numery telefonów.

Strona inicjatywy zawiera również wskazówki dla wszystkich wolontariuszy dotyczące ewentualnych niekonfrontacyjnych rozmów z obywatelami Rosji.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *