Ignitis Renewables przestaje kupować fotowoltaiki w Polsce | Biznes

Umowa na parki fotowoltaiczne do 170 megawatów (MW) została rozwiązana w poniedziałek za obopólną zgodą. Dokonano tego po tym, jak żaden projekt portfelowy nie wygrał taryfy CfD (BNS) w aukcji energii odnawialnej, poinformowała Ignitis Group na wileńskiej giełdzie Nasdaq.

Umowa sprzedaży udziałów zostaje również rozwiązana, gdy obie strony nie były w stanie uzgodnić akceptowalnego poziomu wydajności podczas negocjacji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Według raportu, Ignitis Group i Ignitis Renewable nie poniosą żadnych strat finansowych w związku z zakończeniem transakcji – zostaną spłacone z góry w wysokości ok. 3,8 mln LTL. płatności na rzecz Sun Investment Group.

Ignitis Renewables ogłosiło porozumienie w Polsce we wrześniu 2020 roku. Zgodnie z umową, w latach 2021-2023 Polacy mieli opracować i przygotować parki fotowoltaiczne o łącznej mocy do 170 MW.

Portfel projektów zielonej generacji budowanych i rozwijanych przez Ignitis Group sięga obecnie nawet 1,4 gigawatów (GW), a moc zainstalowana wynosi 1,2 GW.

Ignitis Renewables odpowiada za rozwój lądowych i morskich projektów wiatrowych, słonecznych, wykorzystujących biomasę i przetwarzanie odpadów na energię. Firma jest właścicielem Farmy Wiatrowej Pomerania w Polsce, która rozwija pomorską farmę wiatrową o mocy 94 MW.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.