International – Szkocja gra przeciwko Polsce i zbiera fundusze

Hamburg (SID) – Zamiast półfinału barażu z Ukrainą w drodze na mundial w Katarze, Szkocja rozegra w czwartek mecz towarzyski z Polską (20:45 CET). Zespół skupiony wokół gwiazdy napastnika Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium po raz kolejny odmówił rozegrania zaplanowanego barażu przeciwko Rosji po ataku na Ukrainę.

Według szkockiego stowarzyszenia, część dochodów z meczu w Hampden Park zostanie przeznaczona na pomoc UNICEF dla Ukrainy. „Sprzedaliśmy już około 33 000 biletów, z czego 4500 polskim fanom. Oczywiście im więcej widzów, tym więcej pieniędzy możemy zebrać dla UNICEF i dla wszystkich na Ukrainie” – powiedział Ian Maxwell, dyrektor naczelny szkockiej FA. ”

Zaplanowany na czwartek mecz z Ukrainą został przełożony z powodu rosyjskiego ataku i ma się teraz odbyć między 2 a 14 czerwca. Jednak biorąc pod uwagę sytuację na Ukrainie, „niewygodnie” było, czy iw jaki sposób można by rozegrać mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata, powiedział Maxwell. „To nie wydaje się właściwe”, by o tym myśleć, powiedział: „Ponieważ przede wszystkim chcesz, aby skończył się konflikt i wszystko, co się tam dzieje”.

Zwycięzca półfinału między Szkocją a Ukrainą zmierzy się ze zwycięzcą meczu Walii z Austrią o bilet na Mistrzostwa Świata.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.