Įspūdingą prīštādāmą užfiksavęs Dončičius ištempė slovėnus į kurutfinalį / Naujienos

Luka Dončičius ponownie był nie do zatrzymania i zdobył 35 punktów.

Slovenijos rinktinė zostaje pokonany przez kwalifikatorów do Europos Championship w trudnym meczu.

Aleksandro Sekulićiaus auklėtiniai astuntfinalje 88:72 (24:19, 20:22, 19:19, 25:12)praca W Belgii drużyna narodowa trenowała do czwartego finału.

Ketvirtfinalyje slovėnai spotka się ze zwycięzcą z Ukrainy i Lenkijos rinktinės poros.

Luka Dončičius zdobył 35 punktów (7/15 debli, 4/10 trójek, 9/10 bodów), 5 zbiórek i 4 zbiórki, 5 asyst i 33 punkty.

– Belgia grała dobrze, wiesz, kiedy będą trudne mecze. Grali fizycznie, pokazali świetny futbol. W czwartej połowie wrzuciliśmy wyższy bieg i wygraliśmy mecz – powiedział podczas konferencji Dončičius.

Cudowne dziecko Słowenii dokonało imponującego wyczynu. Luka trečiose paeiliui zdobył 30 punktów z większą liczbą punktów w Mistrzostwach Europy i został pierwszym koszykarzem, który to zrobił od 31 lat.

Luka zdobył 36 punktów przeciwko Vokies, Francuzi odmówili 47.

Ostatnim takim sukcesem Mistrzostw Europy był Nikos Galis, który w 1991 roku reprezentując grecką reprezentację zdobył odpowiednio 32, 39, 35 i 37 punktów w ostatnich 4 meczach.

Słoweńcy na początku meczu prowadzili 16:5, ale Belgowie nie oddawali dalekiego strzału.

Na 8 minut przed końcem Belgowie wyszli na prowadzenie (64:63), ale Słoweńcy, którzy wrzucili wyższy bieg, odskoczyli 19:1, a Mike’o Tobey zdobył 17 punktów. przewaga 3 minuty przed końcem (82:65).

Przez resztę czasu belgams išsigelbėti zawiodło, słoweński triumvavo.

Słowenia: Luka Dončičius 35 (4/10 tercji, 5 zbiórek, 5 asyst), Klemenas Prepeličius 13, Mike’as Tobey 12, Goranas Dragičius 11.

Belgia: Manu Lecomte 16, Pierre-Antoine Gillet 15 (10 zbiórek za…), Jonathan Tabu 9, Jean-Marcas Mwema 7.

Dziękujemy za przeczytanie nas! Mamy dla Ciebie jeszcze więcej treści.