Izraelski krishtininkai tak rungtynių ende išlųpė pelgalė przeciwko nyderlandus

Suomijos rinktinė pirumose D grupė dienos rungtynėse 89:59 (26:16, 18:14, 20:14, 25:15) sutriuškino lenkus.

Finowie dobrze rozpoczęli szczeble. Drużyna prowadzona przez Laurio Markkaneno już w pierwszej kwarcie objęła podwójne prowadzenie i zaczęła kontrolować szczebelki.

Po nebesvingos prūdės nūsų neksarai nebesugebėjo tsigautai jest nebepasipresino suomiams.

Ani jednemu zawodnikowi z polskiego zespołu nie udało się zdobyć dwucyfrowych punktów.

Lider komandosów Suomijos L. Markkanenas spędził na boisku 23 minuty, podczas których zdobył 17 punktów, odzyskał 5 piłek, zanotował 4 asysty i zdobył 19 punktów.

Sasu Salinas, który ma 18 punktów, 3 zbiórki, 6 asyst i 22 punkty dla Suomija:

Lauri Markkanenas 17 lat, Sasu Salinas 18 lat, Elias Valtonenas 12 lat.

Polska: Mateusza Ponitka to Michala Sokołowski po 8, Aaronas Celas to Łukasz Kolenda po 7.

Serbai sutriushkino ciągle gubi czeki

Serbska rinktinė 81:68 (20:15, 23:10, 17:24, 21:19) pokonała koszykarską drużynę Czech i nadal uzasadnia tytuł jednego z faworytów mistrzostw. Dla Serbama było to drugie zwycięstwo, na które czekał antrasis pralaimēmais.

W serbskiej drużynie N. Jokičius zdobył 18 punktów, odbił 11 piłek i miał 5 udanych podań.

Vasilje Micičius zdobył 13 punktów i ma 6 asyst. Vanja Marinkovičius zdobył 11 punktów.

W Czechach rinktinė šiose rungtynėse popełniła nawet 15 błędów, podczas gdy w Serbii – 5.

Czechy: V. Hrubanas – 13, V. Krejči – 13, M. Peterka – 11.

Izrael otrzymał nieoczekiwaną odpowiedź

Drugą rundę wygrała Izraeli Krässinio rinktinė. Holenderki pokonał Guy Goodeso auklėtiniai 74:67 (18:18, 14:22, 18:11, 24:16).

Przed mistrzostwami holenderska ekipa była uważana za jedną z najsłabszych drużyn, ale izraelska zaoferowała świetną walkę.

Goście grupy nieoczekiwanie wygrali po pierwszych dwóch kwartach 40:32, zmuszając rywali do zastanowienia się nad swoją grą.

Izraelczycy musieli gonić rywali i na 3 minuty przed końcem objęli prowadzenie.

Gdy izraelscy koszykarze przegrywali 61:62, Denis Avdija zdobył 2 punkty z rzutu wolnego i poprowadził swoją drużynę, aw następnym ataku uderzył z dystansu.

Po minucie gry Izraelis początkowo zdawał się wygrywać 70:64, ale sam D.avdija nie miał szans na wyrównanie wyniku.

Holendrzy nie zmarnowali jednak swojej szansy i ponieśli drugą porażkę w lidze.

W Serbii rozgrywane są pierwsze lodowiska szczebli, w Polsce lodowiska izraelskie.

Serbia pokonała Holandię 100:76, ​​Lenkijos krishtininkai pokonała Czechy 99:84, a izraelska drużyna Suomiją 89:87 w dogrywce.

D grupes rungtynės kykya Prahoje, Czechy.

Drużyny, które zajmą 4 pierwsze miejsca wezmą udział w barażach.