Kanclerz Scholz przez telefon z Władimirem Putinem: „Zawsze przyjazny”

W wywiadzie Scholz potwierdził, że Niemcy nie zajmą się sami w sprawie dostaw broni. Rząd federalny dużo robi. To właśnie broń, którą udostępniły Niemcy, „zrobiła różnicę i umożliwiła obecne sukcesy, jakie odniosła Ukraina”. Dlatego „ma sens, abyśmy tam kontynuowali”, powiedział kanclerz.

Ukraina, zaatakowana przez Rosję, od tygodni prosi Zachód, a konkretnie Niemcy, o dostarczenie jej również czołgów podstawowych w stylu zachodnim. Scholz zawsze podkreśla, że ​​Niemcy nie pójdą pod tym względem same. Jak dotąd żaden kraj NATO nie dostarczył Ukrainie czołgów bojowych typu zachodniego. Jednak koalicjanci FDP i Zieloni są w ostatnim czasie otwarci na zwiększenie dostaw broni do Kijowa.

Scholz: Na Rosji nie można polegać

Z punktu widzenia Scholza Niemcy muszą być przygotowane na to, że Rosja przestanie dostarczać zarówno ropę, jak i gaz. „Od początku byłem bardzo pewien, że nie możemy liczyć na to, że Rosja wywiąże się ze swoich zobowiązań, np. w zakresie dostaw gazu” – zadeklarowała kanclerz. „I teraz przygotowujemy się na to, że równie trudna sytuacja może zaistnieć dla dwóch wschodnioniemieckich rafinerii, które są podłączone do rurociągu Drużba”.

W celu zabezpieczenia produkcji i dostaw paliw, oleju opałowego i innych produktów naftowych rząd federalny przejął kontrolę nad niemieckimi filiami rosyjskiego koncernu państwowego Rosnieft. Dotyczy to przede wszystkim rafinerii PCK w Schwedt nad Odrą w Brandenburgii, która rurociągiem Drużba odbiera rosyjską ropę i zaopatruje w paliwo dużą część północno-wschodnich Niemiec. Ale dotyczy to również rafinerii Leuna w Saksonii-Anhalt. Łatwiej jest zorganizować wsparcie lokalizacyjne, „ponieważ firma obsługująca tę lokalizację bardzo wcześnie zadbała o to, by mogła zorganizować swój import przez Polskę” – wyjaśnił Scholz w DLF.

Dla Schwedt potrzebne są duże inwestycje, powiedział Scholz w filmie zamieszczonym na swoim koncie na Twitterze: „Modernizujemy gazociąg w Rostocku i rozbudowujemy tamtejszy port. Meklemburgia-Pomorze Przednie również na tym skorzysta”. Rząd federalny zapewnia, że ​​miejsca pracy i płace są gwarantowane. „Ale przede wszystkim, że są bezpieczne dostawy ropy, z Rostoku, a także z Polski”.

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.