Kerber wygrywa swoje pierwsze zwycięstwo w 2022 r. – teraz pojedynek z Rosjaninem – wiadomości sportowe o hokeju na lodzie, sportach zimowych i nie tylko

Angelique Kerber na swoje pierwsze w tym roku zwycięstwo musi czekać ponad trzy miesiące. W Indian Wells odnosi sukcesy po ciężkiej pracy. To teraz pojedynek z Rosjaninem.

Sportowo, Angelique Kerber wie, czego się spodziewać po swojej pierwszej w tym roku wygranej w tenisie. Emocjonalnie natomiast nie potrafi go ocenić przed pojedynkiem z Rosjanką Darią Kasatkiną.

„Staram się wystawić na boisku, co nie jest takie łatwe. Moi dziadkowie są Polakami, ja też mieszkam w Polsce, wszystko jest bardzo blisko” – powiedziała 34-letnia niemiecka agencja prasowa. po jej ciężkiej pracy Sukces przeciwko Qinwen Zheng z Chin.

Z Rosja wojna, która wybuchła w sąsiednim kraju, Ukrainie, zatrudnia Kerbera. „To naprawdę niesamowicie szalone, co dzieje się teraz na świecie. Naprawdę mam nadzieję, że zapanuje pokój. Po Coronie dzieje się tam ta szalona rzecz – szalona” – powiedziała. „Oczywiście wszyscy o tym mówią, a ty co godzinę sprawdzasz wiadomości o tym, co się dzieje – no cóż, ja, głównie dlatego, że jesteśmy blisko i nie jest to takie miłe uczucie”.

Kerber zna Kasatkinę jako rywalkę z zeszłej jesieni, kiedy wygrała z nią także trzy sety w Indian Wells. „Zawsze jest bardzo trudno grać przeciwko niej. Gra bardzo zmienna. Muszę wytrwać i dyktować sobie. Wiem, co nadchodzi” – powiedział Kiel.

Z drugiej strony była numer jeden na świecie nie była nawet świadoma, że ​​odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w roku w świetle reflektorów na kalifornijskiej pustyni. Zwycięstwo z Kasatkiną w październiku zostało poprzedzone kolejnym w 1/8 finału – od tego czasu nie było sukcesów. W grudniu Kerber zaraziła się Coroną, a w Australii i Doha wyleciała z turnieju po pierwszym meczu.

przeczytaj też

Turniej Mistrzów Tenisa

Rozpoczęcie występu Zvereva w Indian Wells

W Indian Wells pożegnała się w pierwszej rundzie jako rozstawiona z numerem 15. „Czuję się dobrze, ale oczywiście potrzebowałem tygodni i dni, aby wrócić do formy” – powiedział Kerber. „Wszystko, co robisz poza sezonem, teraz staram się nadrobić zaległości w Australii i czas. To zajmie trochę czasu”. Dlatego nie możesz oczekiwać, że od razu zagrasz w swój najlepszy tenis.

Widać to było w pojedynku z Zheng – Kerber przegrała drugiego seta z 19-latką, aw trzecim miała dwie przerwy. „Pod koniec dnia po prostu próbowałam wrócić” – powiedziała. „Teraz mam tutaj grę i zawsze lubię grać w turnieju, więc mam nadzieję, że następny będzie nieco lepszy z mojej strony”.

Masters na kalifornijskiej pustyni to jeden z najważniejszych turniejów na torze WTA. Wydarzenie na twardym korcie jest warte 8 584 055 $. Kerber był w finale w 2019 roku i przegrał w ćwierćfinale zeszłego roku z ewentualną zwycięzcą Paulą Badosa z Hiszpanii w edycji, która została przełożona z powodu Corony.

© dpa-infocom, dpa:220312-99-488659/4

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.