Kontynuując imponującą passę, I. Świątek triumfował w Rzymie i zbliża się do rekordu

20-letnia polska gwiazda tenisa została zmiażdżona 6:2, 6:2 przez Ons Jabeur (WTA-7) w niedzielne popołudnie w Rzymie i drugi rok z rzędu została najsilniejszym tenisistą w stolicy Włoch.

Wielu tenisistów liczyło, że reprezentant Tunezji będzie mógł podjąć poważniejsze wyzwanie dla panującego Polaka w WTA Tour, skoro sam O. Jabeur wygrał finał z 11-meczową passą.

Jednak walkę o tytuł z pierwszych meczów zdominował I. Świątek, dla którego było to 28. zwycięstwo z rzędu. Tenisistka wygrała pięć ostatnich turniejów, w których brała udział, w tym cztery w kategorii WTA1000 (Doha, Indyjska Walia, Miami i Rzym).

Polska tenisistka stała się dopiero drugą w historii gry, która wygrała przynajmniej cztery turnieje WTA1000 Series w ciągu sezonu, mimo że sezon nie został nawet skrócony o połowę. Sama Serena Williams była w stanie wygrać aż pięć z tych tytułów w 2013 roku.

Kolejnym turniejem Świątka będą Mistrzostwa Rolanda Garrosa, które rozpoczną się już za tydzień. Polacy są uznawani za zdecydowanych faworytów turnieju, którzy również triumfowali tutaj w 2020 roku. To jak dotąd jedyny tytuł ich „Wielkiego Akcentu”.

AFP / Zdjęcie Scanpix / Wszystkie Świątek

Pierwsza rakieta na świecie, która dawno zapomniała o smaku porażki, szybko zbliża się do kolejnego imponującego rekordu w tenisie kobiecym.

Venus Williams 2000 wygrała aż 35 zwycięstw z rzędu i pozostaje to absolutnym rekordem. Jeśli triumfuje w Paryżu, Świątek powtórzy rekord, wygrywając 35 razy z rzędu.

Dotychczasowe osiągnięcie Polski zajmuje czwarte miejsce, przed S. Williamsem (34) i Justine Henin (32).

Reuters/fot. Scanpix/Iga Świątek i Ons Jabeur

Reuters/fot. Scanpix/Iga Świątek i Ons Jabeur

Po obronie 900 punktów w rankingu WTA, I. Świątek nadal jest solidnym liderem rankingu WTA i przewyższa najbliższą pretendentkę Barborę Krejčikov (WTA-2) o ponad 2000 punktów. Otrzyma również 332 000 za triumf w Rzymie. sprawdź w euro.

Jabeur zdobył 485 punktów WTA i w poniedziałek osiągnął rekordową szóstą pozycję. Tunezyjski marsz do finału zostanie wyceniony na 195 000 euro.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.