Kradzież ładunku: niemiecka i polska policja aresztuje gang przecinaczy plandek

Poczdam. Policja w Brandenburgii iw Polsce złapała bandę tzw. plandek, która działała w trzech krajach związkowych. Podobno ukradli z ciężarówek towary o wartości 1,5 miliona euro.

Śledczy uważają siedmiu mężczyzn za odpowiedzialnych za 349 kradzieży ładunków – ostatnio pod koniec lutego w rejonie serwisowym Bachfurt-West w Saksonii i Rosselquelle-Ost w Saksonii-Anhalt na A9, jak donosi policja prefektury w Poczdamie oraz prokuratury we Frankfurcie nad Odrą.

Zespół aktywny w trzech krajach związkowych od września 2021 r.

Mężczyźni w wieku od 35 do 48 lat są obecnie przetrzymywani w Polsce. Na krótko przed aresztowaniem 25 lutego rzekomo ukradli z dwóch ciężarówek na parkingach łącznie ponad 100 rowerów o wartości około 450 000 euro.

Od września 2021 r. podejrzani mieli 29 razy kraść ładunek z ciężarówek i furgonetek wzdłuż autostrad A9, A10 i A14 w Brandenburgii, Saksonii i Saksonii-Anhalt – w 313 przypadkach były to tylko „próby”. Zdobyli łup zrywając plandeki z ciężarówek. Policja bada także innych członków gangu.

Miliony szkód spowodowanych kradzieżą towarów

Według policji i prokuratury kradzież ładunku przez luki w plandekach jest od kilku lat przedmiotem dochodzenia w LKA ds. przestępczości zorganizowanej i poważnych transgranicznych przestępstw przeciwko mieniu. Każdego roku spedytorzy i firmy ponoszą miliony euro szkód w wyniku kradzieży. Tylko w 2021 roku w Brandenburgii odnotowano 220 przypadków kradzieży ładunku. (mwi/dpa)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.