Lenkus sutriuškinė Lietuvos sätynuolikmečiai – półfinał mistrzostw świata

W sobotnim półfinale Litwa zmierzy się z obrońcą tytułu JAV, który pokonał Serbię 106:80.

Lietuvos rinktinė dobrze wystartowało w piątek (6:3), ale lenka szybko przejęła inicjatywę i pod koniec pierwszej połowy było już 10:7.

Nasz mecz znalazł się w czwartej, siedmioletniej kwarcie naszego kraju, kiedy trzy „trójki” dały wynik 12:2. Įpusėjus dvikovai Lietuvos rinktinė pierwszy 36:24.

Po wielkiej przerwie pielęgniarki R. Bardausko miały po prawie 5 minutach 22-punktowe prowadzenie 49:27.

Przed ostatnią kwartą różnica między zespołami stała się miażdżąca – 29 punktów (60:31). Kwestia zwycięzcy została już wcześniej rozstrzygnięta.

Lietuvos rinktinė wygrał bitwę dzięki dwóm zbiórkom – 64:35.

Bardzo różne są żądania drużyn z linii trzech punktów. Litwini oddali 42,9% rzutów za trzy punkty. (21.09.) a dla Lenki – 14,3%. (4/28) zwinność.

Litwa:Vytautas Žygas 20, Justas Stonkus 12, Aleksas Bieliauskas 11, Petras Padegimas 9, Augustas Navickas 7, Danas Kazakevičius 6 (11 rbd), Nojus Kulieša i Ernestas Matulevič po 3, Kritupas Kepežinskas.

Polska: Kajetanas Kuczawski 10, Janas Nowicki 8.

Be pralaimeimėjos žengiantys lituviai aštuntfinalyje 61:48 eliminavo Naujosios Zelandijos krässininkus.

W grupie B zajęli pierwsze miejsce iškovoję we wszystkich trzech meczach. W pierwszym meczu Litwini pokonali Hiszpanów 71:68, w drugim z Dominikaną 108:60, aw trzecim pokonali Japończyków 73:63.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, mediach lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a w przypadku ich otrzymania konieczne jest wskazanie DELFI jako linku.