Lenkus sutriuškinė Lietuvos sätynuolikmečiai – półfinały mistrzostw świata

W sobotnim półfinale Litwa zmierzy się z drużyną obrońcy tytułu JAV. który pokonał Serbię 106:80.

Lietuvos rinktinė dobrze zaczęła w piątek (6:3), ale Lenka szybko przejęła inicjatywę i pod koniec pierwszej kwarty było już 10:7.

Nasza gra znalazła się w siedmioletniej czwartej kwarcie naszego kraju, kiedy trzy trójki dały wynik 12:2. Įpusėjus dvikovai Lietuvos rinktinė pierwszy 36:24.

Po dużej przerwie pielęgniarki R. Bardausko po prawie 5 minutach prowadziły 22 punktami 49:27.

Przed ostatnią kwartą różnica między zespołami była porażająca – 29 punktów (60:31). Kwestia zwycięzcy została już wcześniej rozstrzygnięta.

Lietuvos rinktinė wygrała pojedynek dzięki dwóm zbiórkom – 64:35.

Bardzo różne są żądania zespołów z linii za trzy punkty. Z trzech punktów strzelało 42,9% Litwinów. (21.09) i dla Lenki – 14,3%. (4/28) zwinność.

Litwa:Vytautas Žygas 20, Justas Stonkus 12, Aleksas Bieliauskas 11, Petrasa Padegimasa 9, Augusta Navikasa 7, Danas Kazakevičius 6 (11 zbiórek), Nojus Kulieša i Ernestas Matulevič po 3, Kritupas Kepežinskas 2, Nikas Stuknys, Davids ZukauskasMantas Kochanas po 0.

Polska: Kajetanas Kuczawski 10, Janas Nowicki 8.

Be pralaimeimėjos žengiantys lituviai aštuntfinalyje 61:48 eliminavo Naujosios Zelandijos krässininkus.

W grupie B zajęli pierwsze miejsce iškovoję wszystkie trzy mecze. W pierwszym meczu Litwini pokonali Hiszpanów 71:68, w drugim Dominikanę 108:60, aw trzecim Japończyka 73:63.

Wykorzystywanie informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub rozpowszechnianie naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody jest surowo zabronione, a jeśli otrzymałeś, podaj DELFI jako link.