Liczba nowych infekcji koronowych w Niemczech dramatycznie rośnie – zdrowie

W Niemczech liczba nowych infekcji koronowych ponownie rośnie. Instytut Roberta Kocha (RKI) zgłosił we wtorek 105 840 nowych przypadków w ciągu 24 godzin. Ogólnokrajowa siedmiodniowa zachorowalność wzrosła z 332 dzień wcześniej do 447. W Niemczech zachorowalność dotyczy tylko infekcji potwierdzonych testem PCR. W związku z tym nie liczy się wielu zakażeń bezobjawowych lub potwierdzonych pozytywnym wynikiem szybkiego testu, jeśli objawy są wyraźne.

107 dodatkowych osób zmarło w ciągu 24 godzin związanych z wirusem. To spowodowało wzrost liczby zgłoszonych zgonów w Niemczech do 139 914. Liczba pacjentów z koroną na oddziałach intensywnej terapii również wzrosła: po 611 w niedzielę było 640 w poniedziałek.

Jednak w szczególności liczba nowych infekcji nadal podlega dużym wahaniom z powodu opóźnień w raportowaniu. Nowe infekcje wykryte w weekend często nie są rejestrowane do początku następnego tygodnia. Jednak siedmiodniowy trend zachorowalności, dzięki któremu można odnotować ewolucję liczby przypadków w dłuższym okresie, pozostaje znaczący. Według obliczeń Suddeutsche Zeitung Częstość występowania wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego tygodnia.

Po znacznym spadku liczby zachorowań na koronę na początku lata pojawiły się oznaki trzeciej fali wariantów wirusa omikronowego. Według RKI, nowe warianty, które szybko się rozprzestrzeniają, to BA.4 i BA.5. „Sugeruje to, że te podlinii omikronowe powinny stanowić większość dowodów w ciągu kilku tygodni”, stwierdza cotygodniowy raport RKI. RKI pisze, że wzrostu liczby infekcji i dalszego wzrostu presji infekcyjnej na szczególnie wrażliwe grupy ludzi można spodziewać się latem, a nie tylko jesienią.

Omówienie ustawy o ochronie przed infekcjami

Europejska Agencja ds. Zapobiegania Chorobom (ECDC) ostrzegła, że ​​BA.4 i BA.5 nie wydają się stwarzać większego ryzyka poważnej choroby niż inne formy omikronu. Istnieje jednak ryzyko, że wzrost liczby przypadków spowodowany wyłącznie wyższymi wskaźnikami transmisji doprowadzi do wzrostu liczby przychodni i zgonów.

Dalszy wzrost mógłby być również wspomagany przez powolny spadek ochrony szczepionkowej w populacji. Łącznie w poniedziałek zaszczepiono nieco ponad 2000 osób. 77,6% populacji zostało przynajmniej raz zaszczepione.

Koalicja sygnalizacji świetlnej dyskutuje obecnie, kiedy iw jaki sposób chce dostosować ustawę o ochronie przed infekcjami do nowej sytuacji. Obecne przepisy dotyczące podstawowych środków ochronnych, takich jak ograniczony obowiązek noszenia maski, obowiązują do 23 września. Podczas gdy FDP chce nowego porozumienia dopiero po wakacyjnej przerwie, SPD i Zieloni naciskają na jak najszybszą debatę.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.