Lietuvos karate kovotojai gotowe do mistrzostw świata: lakuka sunkios kovos – Respublika.lt

1 zdjęcie

Justina Kwietkę. Zdjęcie: Jono Pivoriono.

Do Lenkiji przyjechało 13 sportowców z naszego kraju: Juras Sokolovas (Vilniaus „Saulės Ženklas”; kategoria wagowa do 85 kg), Justinas Kvietka (Kauno „Rifas”; do 85 kg), Eventas Gužauskas („Shodan” ; powyżej 85 kg ), Paulius Žimantas (Akmenės „Energija”; powyżej 85 kg), Edgardas Sečinskis („Saulės Ženklas”; powyżej 85 kg), Orestas Abazorius („Saulės Ženklas”; powyżej 85 kg), Brigita Svinkūnaitė („Rifas”); kg), Evelina Bidžanova (Vilniaus „Atemi”; do 55 kg), Valentyna Kurmin (Vilniaus „Ippon”; do 55 kg), Rūta Brazdžionytė („Saulės Ženklas”; do 60 kg), Inga Mikštaitė (Kauno „ Kariai”; do 60 kg), Aneta Meškauskienė (Anykščių „Takas”; powyżej 60 kg) i Brigita Gustaitytė (Vilniaus „Budora”; powyżej 60 kg).

W piątek rano Kelcuose przeszła tradycyjne formalności dla atlety – zważyła się, zebrała numery uczestników i udekorowała swoje kimono.

Powiedział, że w przeddzień mistrzostw Litwa była w dobrym nastroju, kiedy przygotowania do mistrzostw świata szły dobrze, więc teraz nadszedł czas, aby pokazać wyniki odłożonej pracy domowej na tatamio.
Silny we wszystkich varžovė

„To dobry czas na podróże, wszyscy są dobrzy, nastrój jest dobry” – powiedziała I. Mikštaitė, wicemistrzyni świata w absolutnych kategoriach wagowych mistrzostw świata 2019 i brązowa medalistka mistrzostw świata 2017. w kategoriach wagowych od 55 do 60 kg.

Posiadacz Lietuvos rinktinės narė zmierzy się w sobotę z Irańczykiem Rezvanem Kosari Kakhki w pierwszej rundzie mistrzostw świata. Później węgierska gwiazda karate Kyokushin Lili Mezo, a później Japonka Riri Ishihara i kazachska Assel Azimchanova doszli do ćwierćfinału mistrzostw świata w absolutnych kategoriach wagowych.

„Nie ma nic złego w listach na blogu, bo tu są mistrzostwa świata, wszyscy tutaj są tymi samymi ligami. Zwycięstwo będzie rozstrzygane w tym dniu, w tym momencie trzeba zdecydować, kiedy walki będą apylygės. Nie mogę powiedzieć, kiedy list jest dobry, ale nie mogę powiedzieć, kiedy jest zły” – mówiła I. Mikštaitė przed rozpoczęciem programu.

„Do Mistrzostw Świata przygotowywałam się spokojnie i stanowczo” – powiedziała A. Meškauskienė, zawodniczka w drugiej kategorii wagowej powyżej 65 kg, która w swojej pierwszej walce zmierzy się z Japonką Yuiną Koizumi. – Nie będzie łatwo, ale to mistrzostwa świata, nie ma sportowców, których by tam nie było.

Nie ma znaczenia, kiedy spotkasz swojego najsilniejszego rywala

Gužauskasowi nie brakuje mocnych zawodników, którzy w pierwszej rundzie zmierzą się z Irańczykiem Ali Nasarovedim w kategoriach wagowych powyżej 85 kg. Jeśli wygra pierwszą walkę, Kosei Ochiai, najcięższy zawodnik na litewskiej desce w wadze 126kg, zmierzy się w rewanżowym meczu z Kosei Ochiai, aw ćwierćfinale zmierzy się z Ilją Jakovlevu z Kazachstano.

„List doprowadził do trudnej ścieżki, bo finaliści są na trzecim miejscu w walkach, więc byliby ośmioma najlepszymi zawodnikami 2019 roku. Ale jaka jest różnica? Aby wygrać, trzeba pokonać wszystkich. W pierwszym meczu to będą silni przeciwnicy, w półfinale trzeba wszystko wygrać. Dlatego nie ma dużej różnicy” – mówi E. Gužauskas.

W ubiegłym roku žygiuantis kovotojas pastarajůj karte rychibose žygiuantis kovotojas pastarajůj karte rychibose, wygrywając we wszystkich turniejach, w których brał udział, powinien był docenić przewagę konkurencyjną reprezentanta gospodarza mistrzostw świata dvikovą su, Maciejuma Mazura. Mianowicie Polak urodzony w Kelcuose, który w 2019 roku w Tokio został wicemistrzem świata w kategorii wagowej bezwzględnej, po kilku latach przerw postanowił wrócić na tatamio i walczyć o tytuł mistrza świata.

– Tak czy inaczej spodziewałem się, że weźmie udział, bo mistrzostwa odbywają się w kraju – powiedział E. Gužauskas. – Burtai zdecydował, że jak się spotkamy, jeśli nie finał, to będziemy się dobrze bawić.

Najpierw iš lietuvių su M.Mazuru mógł spotkać E.Sečinskisa, który su Polenki kelias mógł suvesti kurutsfinalje. Jednak, aby obaj walczyli, trzeba będzie wygrać jeszcze dwie walki. Lietuvio najpierw zmierzy się z reprezentantem Iranu Seyedem Sajadem Razavim, aw drugiej rundzie zmierzy się z Japończykiem Sotosem Ochai, zwycięzcą węgierskiego pojedynku Mate Davido.

„Jak każdy sportowiec, chcę zająć jak najwyższe miejsce, więc plan jest prosty: walczyć tak, aby było jak najbardziej ciekawie dla publiczności i osiągnąć swój własny cel” – powiedział E. Sečinskis. – Jei pavyktų ir man, od pana Mazurui zależy, czy dojdzie do ćwierćfinału, lauktų sunki to ciekawa walka.

Jak dotąd – 5 za tytuł

Litwini zdobyli do tej pory pięć tytułów mistrzowskich świata. Margarita Čiuplytė (2009–2013) zrobiła to dwukrotnie, Roma Mikšytė (1997), Paulius Klapatauskas (2001) i Orestas Procas (2013) zrobiły to dwukrotnie.

Tytuły wicemistrzów świata w swoich zbiorach to Gediminas Tankevičius (2001), Donatas Imbras (2005), Lukas Kubilius (2013), I.Mikštaitė (2019), Ona Jomantaitė (1997), Jurgita Tumaitė (2001) i Sandra Stanevičiūtė (2001), gdzie brązowymi medalistami są Andrius Miseckas (2013), L. Kubilius (2017), I. Mikštaitė (2009-2017), Diana Mačiūtė (2013), Rita Pivoriūnaitė (2013), Gabija Gudeliauskaitė (2013) i Diana Balsyte (2013).

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *