Lietuvos lyderės skina pergales Europos Deaf Women’s Beach Tennis Championship

Dwie drużyny Lietuvos wzięły udział w 5. Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej kobiet niesłyszących, które rozpoczęły się we wtorek w Austrii.

Mistrzostwa kobiet składały się z 10 drużyn podzielonych na dwie grupy.

W grupie A, w której grają Birutė Aleknavičiūtė, Ingrida Milkintaitė, są też Austriacy, Czesi, Włosi są 2. polską drużyną. W grupie B, gdzie Dorotėja Keraitė i Martyna Jurgilaitė urodziły międzynarodowe zawody, nadal grają Węgrzy, Szwedzi i Ukraińcy, pierwsza polska para.

W walce o medale, oto dwa najlepsze tandemy.

Najpierw do gry inaczej susiklostė Lietuvos dvejetams. Zdobywszy wiele tytułów, ale nie posiadając tytułu mistrza Europy, B. Aleknavičiūtė i I. Milkintaitė pierwsze rungtynėse 22:20, 21:11 wygrały 2 drużyny w Polsce, Barbarą Koltun i Anną Krzak.

Theresa Grath to Liza Zorweg, która poznała ją wczoraj. Przewaga Lietuviųa była wyraźna – 21:8, 21:9.

Jaunosioms D. Keraitei i M. Jurgilaitei zostali uznani za zwycięzców dwóch zawodników pierwszego dnia. Pamela Luszczyńska, przedstawicielka komandosów 1-osios w Lenkijos, przeciwstawia się Edycie Kucharskiej. Wygrali pierwszego seta 6:21, w drugim Litwini zdobyli dwa razy więcej punktów – 12:21.

Po pietų D. Keraitė to M. Jurgilaitė susirimė z Węgier, Lucia Mattyasovskzy to Viktoria Tisza. W pierwszym secie nasze dziewczyny walczyły z cheerleaderkami, ale wygrały 11:21. Drugi set był w nich mniej aktywny – 6:21.

W środę drużyny Lietuvos czekają na rungtyn vienerias. D. Keraitė jest panem Jurgilaitė o godzinie 11-tej. (czas litewski) susirems su švedēmis, B. Aleknavičiūtė to I. Milkintaitė o 17:30. su čekėmis Anna Pavlovova to Oldriska Zidkova, która wygrała finał mazajame deflimpinų žaidynų in gegužės minuš.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.