Lietuvos triumfuje we Włoszech: A. Sorokinas bije rekord świata

Biegacze Lietuvos pokazali spektakularny występ podczas ostatnich 24-godzinnych mistrzostw Europy w biegach w Weronie (Włochy).

Aleksandras Sorokinas, który nie miał własnej ligi, został mistrzem Europy i poprawił swój rekord na planecie, a Lietuvos rinktinė, który reprezentowali także Andrius Preibys i Ruslana Seitkalieva, wywalczyli w drużynie srebrne medale.

Wyjazd o 11:00 Sobota, na litewskie judėjo non-stop przez cały czas, do niedzieli o godzinie 11 rano. Mój trudny do zrozumienia maraton biegowy zakończyłem z uśmiechem.

A. Sorokina pokonuje 319 km 614 m dziennie. Poprzednie rekordy świata, ustanowione rok temu na zawodach w Lenkiji, wynosiły 309 km 399 m.

Nawiasem mówiąc, po przyjeździe A. Sorokinas przyznaje, że jego celem było przejechanie 320 km, ale wiele szczegółów mu na to nie pozwoliło. Jednym z nich jest duża liczba uczestników, która stanowi przeszkodę dla innych biegaczy.

„Kilka razy doszło do kilku nieporozumień. Bardzo trudna rywalizacja dla mnie. Tańcz, ale 320 km nie będzie. Trzeba będzie uciekać” – powiedział A. Sorokinas.

Varžybos Verona był na torze o długości 1526 km, więc A. Sorokinas jechał w sumie prawie 210 samochodami.

Andrzej Piotrowski z Polski zdobył srebrny medal. Udało mu się pokonać imponujący dystans 300 km (301,859 km). Brązowy medal wywalczył Włoch Marco Visintini (288,438 km).

Andrius Preibys (253,043 km), który biegł równo przez cały dzień, zajął 22. miejsce, a Rusłana Seitkalieva (245,259 km), która powoli, ale systematycznie ruszyła w górę, zajęła 31. miejsce.

W 23. 24-godzinnych mistrzostwach Europos startuje 137 mężczyzn i 99 kobiet.

W męskiej drużynie Litwa ma 817 916 km zdobytych srebrnych medali. Nugalejo Lenkijos rinktinė (825,526 km) i brąz atiteko ispanam (800,017 km). W rankingu znalazło się łącznie 20 drużyn męskich.

A. Sorokinas rok to 24 godziny. bieganie mistrzów świata.