Liga Mistrzów: Bayern – Salzburg 7-1! Lewandowski z hat-trickiem – PIŁKA NOŻNA LIGA MISTRZÓW

• Z

DAVID VERHOFF, HEIKO NIEDDERER i DENIS LAMB

Samotny wyścig do ćwierćfinału! A nowy kontrakt?

Robert Lewandowski (33) strzelił czystego hat-tricka przed Bayernem w zaledwie 10:22 minut, aby wygrać z Salzburgiem (1-1). Rekordowy mistrz ukończył Ösis całkowicie wyprzedzony 7:1.

12 minut: Po faulu Wöbera na Polskę, on sam zamienia rzut karny w lewy dolny róg. 1:0!

22 minuty: Wöber Lewandowski ponownie spada na skraj pola karnego. Sędzia wideo uchylił sędziego Turpina – kara zamiast rzutu wolnego! Lewandowski ponownie pcha w lewy róg. 2:0!

23 minuty: wybiegający bramkarz Salzburga Köhn strzela do Lewandowskiego. Piłka płynie w kierunku lewego słupka, Lewandowski odpycha ją udem. 3:0!

Lewandowski pokazuje szefów Bayernu!

Kontrakt super napastnika wygasa w 2023 roku. Przedstawiciele klubu publicznie podkreślają, że chcą go zatrzymać. Według informacji BILD, sam Lewandowski dziwi się, że nikt mu do tej pory nie powiedział osobiście.

01:28

Dojrzałe całkowicie zafascynowane
Nawet Haaland nie może ominąć tego napastnika

Źródło: ZDJĘCIE

Polak chce do lata wyjaśnienia swojej przyszłości. Manchester United podobno zgłosił Bayernowi, że chciałby złożyć pierwszą ofertę w przypadku separacji.

Trener Julian Nagelsmann (34) na Amazon Prime Video: „Musisz spytać Hasana (dyrektora sportowego Salihamidzica, przyp. red.) lub Oliego Kahna. Odbyłem z nim wiele rozmów i całkowicie biorę go ze sobą w swoich rozważaniach.

Szefowie też? Bo to też spora pensja (obecnie 24 mln euro rocznie). Salihamidzic i Kahn są nieobecni w meczu z Coroną. Nagelsmann mówił o infekcji Kahna na żywo w telewizji przed rozpoczęciem meczu.

Czy pijaństwo Lewandowskiego popycha szefów do działania?

► To najszybszy hat-trick Lewandowskiego w Lidze Mistrzów.

► Trzy gole po 23 minutach to nowy rekord w kategorii premier.

► Z dwunastoma bramkami w ośmiu meczach Lewandowski jest teraz najlepszym strzelcem.

Gnabry (31.), Müller (54./83.) i Sané (85.) sprawiają, że pokaz potęgi Bawarii jest doskonały. Neuer (wyzdrowiał 31 dni po operacji kolana) ma niewiele do zrobienia i nie ma szans, gdy Kjaergaard strzeli gola pocieszenia (70.).