List do redakcji w sprawie rosnącego wezwania do rozwiązań pozamilitarnych w wojnie na Ukrainie

Komunikat prasowy z dnia 25.11.2022 r

24 lutego wojska rosyjskie atakują Ukrainę. Więc Rosja rozpoczęła wojnę. Nasz czytelnik Siegfried Kowallek skomentował politykę zbrojeniową walczących stron i uważa, że: „Ponieważ Putin reaguje tylko na naciski, Ukraina musi otrzymać ciężką broń.


Neuwied. „Francuscy intelektualiści opublikowali we francuskiej gazecie Le Monde list zatytułowany: Deportować i rusyfikować ukraińskie dzieci to pozbawić Ukrainę jej przyszłości. Pisarz Jonathan Littell powiedział, że przypomina mu to nazistowskie działania przeciwko Polsce. a niebieskie oczy zostały porwane w Niemczech i tam zasymilowane. Dziś inny jest tylko motyw: Putin podąża za koncepcją rusyfikacji, o czym świadczą jego dekrety adopcyjne. Swoją operacją specjalną Putin chce zlikwidować Ukrainę. „Nega ich przeszłość, tradycje kulturowe i legitymację państwową. Częścią tej polityki jest rusyfikacja ukraińskich dzieci. Paryscy intelektualiści wzywają zatem władze europejskie do zażądania uwolnienia dzieci. Deportacja dzieci musi być również odbywa się na poziomie politycznym Konsekwencje: Ponieważ Putin tylko w obliczu presji Ukraina musi otrzymać ciężką broń. Należy unikać wszelkich negocjacji z szefem Kremla.

Pisarz Martin Pollack, dobrze znający Europę Wschodnią, uznał za słuszne stwierdzenie, że gdyby okupacja Ukrainy się powiodła, Rosjanie z pewnością najpierw zlikwidowaliby inteligencję ukraińską, na wzór starego stalinowskiego modelu. II wojna światowa nie zaczęła się wraz z atakiem Hitlera na Związek Radziecki. Wcześniej Związek Radziecki i nazistowskie Niemcy uzgodniły i przeprowadziły wspólną agresję przeciwko kilku państwom Europy Wschodniej i Finlandii. Obejmowało to również zabicie około 4400 schwytanych Polaków, głównie oficerów, na zlecenie Stalina w 1940 r. W lesie pod Katyniem. W innych miejscach zamordowano do 25 000 oficerów zawodowych lub rezerwowych, policjantów i intelektualistów, czyli w większości członków przedwojennej elity II niepodległej RP. Katyń reprezentuje tę serię morderstw w Polsce. To, że Władimir Putin, który nienawidzi Lenina i podziwia Stalina, tym razem unicestwi ukraińską inteligencję, jeśli wygra Katyń II, jest tak pewne, jak kiedyś było Amen w Kościele. Putin przekroczył już Rubikon i nie może już tracić twarzy, dlatego Ukraińcy tak naprawdę mają tylko szansę na sukces w obronie.

To tylko dwie pozycje wyjaśniające, dlaczego tym razem nie obrałem drogi ruchu pokojowego od Neuwied do Engel der Kulturen”.

Siegfried Kowalek, NeuwiedLubisz często czytać nasze artykuły? Więc pomóż nam i wspieraj naszą pracę dziennikarską w powiecie Neuwied jednorazowa darowizna za pośrednictwem PayPal lub miesięczna subskrypcja fanów O naszym partnerze Steady. Tylko z Twoją pomocą możemy nadal gwarantować szczegółowe raporty. Wielkie dzięki!


Lokalny: Neuwied i okolice

Zostań fanem lokalnego wydania NR-Kurier.de Neuwied na Facebooku już teraz!


Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *