Litewscy szczypiorniści będą dążyć do ukończenia eliminacji do Mistrzostw Europy

W ostatnim meczu grupy 1 Litwini przyjmą lidera grupy, który ma już zapewniony bilet do finałowego etapu mistrzostw Europy dla Polski.

Turniej selekcji reprezentacji Litwy nie powiódł się. Litwini ponieśli wszystkie cztery porażki i stracili już wszelką nadzieję na wejście na Stary Kontynent.

– W ostatnim meczu postaramy się zapukać do drzwi i naprawdę chcemy zakończyć eliminacje do Mistrzostw Europy. Reprezentacja przechodzi zmianę pokoleniową i staramy się zintegrować jak najwięcej młodych piłkarzy ręcznych z drużyną. Mamy trzech piłkarzy, którzy grają w zagranicznych klubach, ich doświadczenie będzie bardzo przydatne zarówno na boisku, jak iw przekazywaniu ich młodym ludziom – mówi trener reprezentacji Litwy Karolis Kaladinskas.

Zespół opiera się na menedżerach zespołów ACME-Žalgiris w Wilnie i Kownie. Do reprezentacji dołączyły Simona Kolosovė z Niemiec, Roberta Stropė z Islandii i Juratė Žilinskaitė z Izraela.

W pierwszym meczu między nimi litewscy goście przegrali z Polakami prowadzonymi przez Norwega Arnė Senstad po 22:36.

Reprezentacja Polski, która odniosła wszystkie cztery zwycięstwa, po raz ósmy w historii wzięła udział w Mistrzostwach Europy. Po raz pierwszy w historii szwajcarscy szczypiorniści, którzy zajęli drugie miejsce w grupie, zdobyli bilet do finałowej fazy Mistrzostw Europy.

Wicemistrzyni olimpijska reprezentacji Rosji z Tokio grał również w grupie 1. Jednak po rozpoczęciu wojny na Ukrainie wszystkie rosyjskie drużyny i kluby zostały wyeliminowane ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek w piłce ręcznej.


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.