Litewscy szczypiorniści czekają na decydujący mecz w walce o miejsce w mistrzostwach Europy

Reprezentacja Litwy kobiet w piłce ręcznej zebrała się w poniedziałek na obozie treningowym i rozpoczęła przygotowania do eliminacji mistrzostw Europy w 2022 roku na mecze ze Szwajcarią.

3 marca Litewski Szwajcar zostanie przyjęty w Švyturys Arena w Kłajpedzie. 6 marca odbędzie się druga konfrontacja w Szwajcarii.

Ta gra może zadecydować o walce o bilet na mistrzostwa Europy, bo w niedalekiej przyszłości Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) zastanowi się, czy nałożyć sankcje na rywalizującą w tym samym reprezentację Rosji wicemistrzyni igrzysk olimpijskich w Tokio. grupa selekcyjna z Litwinami.

EHF odwołała już dwa mecze między Rosją a Polską w tym tygodniu. Litewska Federacja Piłki Ręcznej poinformowała EHF, że Litwini również nie pojadą do Omska, aby grać z reprezentacją Rosji w kwietniu. Dziesiątki narodowych federacji piłki ręcznej z krajów europejskich już wezwali do nałożenia sankcji na reprezentację Rosji, nikt nie chce grać z przedstawicielami państwa-agresora, w tym tygodniu mają się odbyć posiedzenia komisji, a EHF musi podjąć decyzje o dalszym uczestnictwie rosyjskich reprezentacji w zawodach międzynarodowych, ” powiedział Miglius Astrauskas, Sekretarz Generalny Litewskiej Federacji Piłki Ręcznej.

W I grupie turnieju selekcyjnego Mistrzostw Europy reprezentacje Litwy i Szwajcarii nie wygrały od dwóch meczów. Obie drużyny przegrały raz z reprezentacją Polski i Rosji. Dwie najlepsze drużyny z grupy zakwalifikują się do listopadowych mistrzostw Europy w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej.

„Będziemy dążyć do zwycięstw, bo tylko zwycięstwa utrzymają nasze nadzieje na zdobycie mistrzostwa Europy. Szkoda, że ​​nie udało się zebrać wszystkich najlepszych litewskich szczypiornistów. Legionistami była grająca w Niemczech Simona Kolosovė i Jūratė Žilinskaitė, który reprezentuje izraelski klub. Nie będzie Grety Kavaliauskaitė i Roberty Stropė rywalizujących w Niemczech i Islandii. Ale dziewczyny są zdeterminowane, by walczyć zdecydowanie i poszukamy czegoś, co może zmienić liderów. We wtorek rozegramy mecz kontrolny z zespół z Kłajpedy „Dragūnas-Viesulo. Przetestujemy tam niektóre sytuacje meczowe, których nie możemy zrealizować podczas treningów”, wyjaśnia trener reprezentacji Litwy Karolis Kaladinskas.

Wzrost popularności szwajcarskiej piłki ręcznej kobiet rozpoczął się kilka lat temu, kiedy kraj alpejski wraz z Austrią i Węgrami zdobył prawo do organizacji szczytu Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet w 2024 roku.

„Torebki damskie cieszą się ostatnio w Szwajcarii dużym zainteresowaniem. Powołano akademię piłki ręcznej, skupiającą najlepszych szczypiornistów w kraju. w Kłajpedzie w 2019 roku i wszedł do elitarnej ligi.To właśnie to pokolenie stanowi teraz podstawę kadry narodowej.Choć jest to dość młoda kadra narodowa, zawodnicy pokazali solidną grę w pierwszych dwóch meczach turnieju kwalifikacyjnego i uparcie przeciwstawiali się utytułowanych konkurentów – mówi K. Kaladinskas.

W czwartek o 18. Widzowie mogą bezpłatnie oglądać mecze reprezentacji Litwy i Szwajcarii na Švyturys Arenie.


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.