Litewska drużyna futsalu poniosła dwie porażki w meczu kontrolnym Sports

Podczas starć na Jonava Arenie Litwini dwukrotnie musieli przyznać się do przewagi rywalek – przegrali 4:6 i 3:5.

Według kapitana kadry narodowej Justinasa Zagurskasa były to dobre testy przed marcową rundą eliminacyjną Mistrzostw Świata w Jonavie.

„Właśnie wtedy do nas dotarło. Sądzimy, że w kwietniu będą drużyny na podobnym poziomie, dlatego wybraliśmy takiego zawodnika. Oni mają dobrych technicznych legionistów, więc mamy dużo dobrych lekcji i postaramy się je opanować.

Ważne, żeby obozy nie zniknęły – mieliśmy jeden pod koniec zeszłego roku, teraz mamy, będziemy mieli więcej. Musimy się przygotować, fajnie, że są na to możliwości. Na treningach pracujemy całym sercem i zmierzamy do tego celu ”- podzielił się piłkarz w pokoju.

WIDEO: Litewska drużyna futsalu sprawdziła swoje siły z polskim klubem w meczu testowym


Za nim uplasował się Donatas Gražulis, członek kadry trenerskiej kadry narodowej.

„Celem było doskonalenie i dopasowanie gry, elementów gry i to był cel każdego treningu. Mężczyźni pracowali, wypełniali pomysły trenerów, a mecz pokazał, że jest jeszcze miejsce na poprawę .

Bycie razem i takie porażki twardnieją, daje nam kolejny czas na zwrócenie uwagi na to, co najważniejsze. To był poważny rywal i dobre przeżycie dla nas wszystkich – zaznaczył trener.

Przypominamy, że wstępna faza selekcji Mistrzostw Świata w Jonavie odbędzie się w dniach 5-8 kwietnia. Litwini zmierzą się z drużynami z Turcji, Izraela i Irlandii Północnej.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.