Litewski autobus przewrócił się w Polsce podczas podróży z Ukrainy, a większość ofiar była już na Litwie

Jak ogłoszono w ten weekend, w niedzielę pod Lublinem (Polska) z drogi wypadł autobus pełen litewskich turystów.

Po wypadku autobusu w Polsce czterech Litwinów pozostało w szpitalu, a większość z tych, którzy wrócili, została już odesłana na Litwę – poinformowało MSZ BNS.

„Polscy urzędnicy poinformowali naszą ambasadę, że w szpitalu nocowały cztery osoby – osoba dorosła, dwoje dzieci i opiekun” – poinformowała w poniedziałek minister spraw zagranicznych Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė. Według niej większość pasażerów wróciła na Litwę w niedzielę.

– W Polsce zostało tylko kilka osób, które nie chcą tego samego dnia kontynuować podróży – powiedziała rzeczniczka ministra.

Ministerstwo nie udziela żadnych informacji o stanie ofiar.

Według Ievy Bogvilė, zastępcy dyrektora wileńskiego oddziału biura podróży Kauno Grūda, katastrofa wydarzyła się pod koniec podróży noworocznej, kiedy grupa podróżnych wróciła do domu z ośrodka narciarskiego z Bukowelis (Ukraina).

Ci, którzy czuli się bezpieczniej, już wrócili na Litwę, a ci, którzy chcieli odpocząć od stresu, spędzili noc w Polsce.

W Polsce podróżnicy nie mieli punktów orientacyjnych, grupa jechała tranzytem przez kraj i już wieczorem tego samego dnia planowała dotrzeć na Litwę. „Naprawdę robimy, co w naszej mocy, aby pomóc podróżnikom. I naprawdę nie mogę wiele powiedzieć o samym wypadku, ponieważ dochodzenie policyjne trwa, jego szczegółów nie można upublicznić – powiedział. 15 minut rozmówca.

Według I. Bogvilė 11 ofiar zostało przyjętych w niedzielę do szpitala z powodu obrażeń. „Obecnie w szpitalu jest jedna ofiara” – powiedział w poniedziałek w południe 15 minut powiedziała rzeczniczka Grudy.

Według niej zaraz po wypadku pasażerowie, którzy nie potrzebowali pomocy medycznej, zostali zabrani w bezpieczne miejsce, gdzie mogli się ogrzać i wyzdrowieć ze stresu: „Dostarczono gorące napoje i jedzenie”.

Po tym podróżnicy inaczej zdecydowali o swoich planach. Według rozmówcy około 15 osób zdecydowało się spędzić noc w Polsce, a wszyscy pozostali, którzy poczuli, że mogą kontynuować podróż, szybko otrzymali autobus zastępczy i wrócili do domu. „Dla tych, którzy nocowali w Polsce, wysłano już autobus, który zabierze ich do domu” – powiedział I. Bogvilė. Podkreśliła, że ​​był aktywny kontakt zarówno z osobą, która pozostała w szpitalu, jak iz jej bliskimi.

Według polskiej policji w autobusie uczestniczyło łącznie około 40 osób, dorosłych i nieletnich.

Poniedziałek z 15 minut skontaktował się z jednym z czytelników portalu podróżującym tym autobusem.

Naprawdę przyjechaliśmy, widzieliście, poważniejsi kierowcy – wypoczęci, wypoczęci, bardzo dziękuję za bezpieczną podróż!

„Mniej niż połowa pasażerów wróciła teraz na Litwę, reszta opuściła szpital, ponieważ nie wyszła ani nie została w hotelu, bojąc się, że w nocy ponownie przeżyją coś podobnego” – powiedział czytelnik.

Według mężczyzny, ci, którzy zostali w Polsce, wyjadą dopiero w drugiej połowie dnia w najlepszym czasie, a wrócą późno w nocy z poniedziałku na wtorek.

„Wypadek wydarzył się około 13:00, a autobus przyjechał dopiero późnym wieczorem, zawsze mówiono nam, że autobus jest od 16:00, a przyjechał dopiero po 20:00.

Wyjechaliśmy na Litwę o 00:00.

Naprawdę przyjechaliśmy, widać poważniejsi kierowcy – wypoczęci, wypoczęci, bardzo dziękuję za bezpieczną podróż! ”- uczestnik wyjazdu zakończył raport do redakcji.

Zdjęcie świadka zdarzenia / Autobus z Litwy, który miał wypadek w Polsce

W poniedziałek wieczorem Ambasada Litwy w Polsce w 15 minut przekazała również najnowsze informacje podsumowujące.

2022 2 stycznia około 12:50 Łopiennik we wsi Podleśny / w gminie Łopiennik Górny / przy drodze krajowej nr. Na K-17 doszło do wypadku. Autobus zarejestrowany na Litwie jechał z Zamościa do Lublina, przewożąc 46 obywateli Litwy (w tym 2 kierowców).

W szpitalu nocowały 4 osoby: śmigłowcem przewieziono Litwina, a 2 dzieci pod opieką osoby.

Ambasada dowiedziała się o wydarzeniu o godzinie 14.00. z komunikatu radiowego RMF oraz skontaktował się z województwem lubelskim i strażą miejską. 16:20 Z meldunku policji krasnostawskiej dowiadujemy się, że 11 osób zostało rannych, a ratownicy zostali przewiezieni do szpitali w Lublinie i Zamościu. Do szpitala trafiło również dwóch opiekunów, gdyż wśród ofiar było 5 nieletnich (w wieku od 12 do 17 lat). Pozostali ludzie otrzymali pomoc od gminy i zostali zakwaterowani w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszance.

3 stycznia Według polskiej policji w szpitalu nocowały 4 osoby: helikopterem przetransportowano Litwina, a 2 dzieci z opiekunem. Wielu pasażerów wróciło wczoraj na Litwę, kilku nocowało w hotelach, bo nie czuli możliwości kontynuowania podróży tego samego dnia.

Obecnie wszystkie ofiary z wyjątkiem jednej zostały uwolnione. Ofiara doznała złamanych kości i nadal jest hospitalizowana w Lublinie. Ofiara jest przytomna i ma kontakt z rodziną.

Polskie organy ścigania prowadzą śledztwo w sprawie wypadku.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.