Litewski autobus z Włoch przewrócił się w rejonie łoździejskim: ludzie ranni

Według kierowcy, który widział incydent, nadjeżdżała długa kolumna samochodów z Polski i autobus ich doganiał. Po wykonaniu manewru gięcia autobus nie utrzymał się na drodze, wpadł do rowu i przewrócił się.

Świadkowie incydentu twierdzą, że byli ranni pasażerowie – co najmniej kilka kobiet doznało urazów głowy.

„Według wstępnych danych uważa się, że autobus przewrócił samochód, ale kierowca nie zapanował nad pojazdem i wjechał do rowu” – powiedziała Eglė Kačinskienė, rzecznik policji okręgowej w Alytus w SNB.

„Oto wstępne dane, zostanie wyjaśnione, czy tak było” – dodała.

Według niej z autobusu Neoplan korzystali narciarze z Włoch, ale nie wiadomo jeszcze, ilu pasażerów było w autobusie.

Według rzecznika policji, kilku pasażerów zostało rannych przez lekarzy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia.

„Obecnie uważa się, że cztery osoby wezwały karetkę z powodu drobnych obrażeń” – powiedziała rzeczniczka policji okręgu Alytus.

Według niej do wypadku doszło około godziny 20:00. kilka kilometrów od granicy z Polską.

Sytuacja jest skomplikowana w innych miejscach na granicy litewskiej. Policja poinformowała, że ​​w wyniku wypadku drogowego pod Suwałkami ruch graniczny w okolicach Kalwarii zatrzymał się i utworzyła się kolejka pojazdów do 8 km. 15 minut Według informacji linia samochodów utworzyła się ze względu na trudne warunki drogowe – oblodzone wzgórze stało się nie do pokonania dla ciężarówek, co spowodowało zatrzymanie ruchu i poproszenie kierowców o wybór innych dróg.

W ten weekend warunki drogowe w całym kraju są trudne. W weekend, zwłaszcza w niedzielę, w większości kraju szaleją sztormowe wiatry, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża.

Administracja autostrad powiedziała, że ​​warunki ruchu w poniedziałkowy wieczór pogorszą się z powodu śniegu, śnieżyc, śnieżyc i silnych wiatrów. W nocy powinien padać śnieg, będzie wiać, w niektórych miejscach będzie zamieć.

Porywy wiatru z północnego zachodu dochodzą w wielu miejscach 15-20 m/s, w pierwszej połowie nocy na terenach zachodnich do 27 m/s, na wybrzeżu 28-30 m/s. Najniższa temperatura powietrza osiągnie zero przy pięciu stopniach poniżej zera.

Drogi wojewódzkie o małym natężeniu ruchu w większości obszarów kraju pokryte są warstwą mokrego lub ubitego śniegu, miejscami spękanego i oblodzonego.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.