Litewskie przewodniki pisarskie pozostają na razie na Ukrainie: „Sytuacja z pewnością nie jest łatwa” Sport

„Późno w nocy przylecieliśmy samolotem klubu z Polski. Ze względów bezpieczeństwa samolot z Zaporoża został skierowany do Kijowa. Jesteśmy teraz w hotelu. będziemy kontynuować ”- powiedział G. Savukynas w czwartek rano, ogłosił Litewski Związek Piłki Ręcznej.

Turniej Ligi Mistrzów dla prezenterów motorowych wyszkolonych przez G. Savukynasa został wznowiony później niż dla pozostałych zawodników po przerwie zimowej. Na ostatni tydzień zaplanowano mecz mistrzów Ukrainy z Paris Saint-Germain, ale z powodu rosyjskiej agresji PSG odmówiło wyjazdu do Zaporoża i mecz został przełożony.

Motor, który w środę zajął 6. miejsce w grupie B Ligi Mistrzów, przegrał w Kielcach z piłkarzami ręcznymi Kielce Vive z wynikiem 27:33. Lider reprezentacji Litwy A.Malašinskas strzelił 4 gole i był jednym z najbardziej produktywnych wśród gości.

AFP / „Scanpix” nuotr./Aidenas Malašinskas

Jonas Truchanovičius nie może pomóc zespołowi Motor w tym sezonie z powodu kontuzji i przechodzi rehabilitację na Litwie.

„Bardzo dobrze było na boisku nie mieć takiego doświadczenia meczowego nawet przez półtora miesiąca. W związku z sytuacją nie tylko PSG, ale także SEHA – drużyny biorące udział w Premier League Europy Południowo-Wschodniej z Serbii i Chorwacji – odmówił przyjścia do nas.

Mecze mistrzostw Ukrainy nie są tak konkurencyjne, żebyśmy mogli dobrze przygotować się do Ligi Mistrzów. Dlatego podczas meczu z kielecką drużyną od pierwszych minut brakowało treningu meczowego na wysokim poziomie – powiedział G. Savukynas.

Kolejne mecze zespołu Motor w Lidze Mistrzów zaplanowano na neutralnym terenie. Na początku tego tygodnia ogłoszono, że mecz piłki ręcznej Motor pomiędzy PSG i Barceloną odbędzie się w dniach 1-3 marca w Preszowie na Słowacji.

Zdjęcie silnika / Bursztyn Savukynas

Zdjęcie silnika / Bursztyn Savukynas

„Na początku tego tygodnia Motor Club uzgodnił, że mecz zostanie rozegrany na neutralnym terenie na Słowacji i nie zostanie przełożony na nieznany okres. Ale ponieważ sytuacja zmienia się każdego dnia, harmonogram meczów również może się zmienić” – powiedział G. Savukynas. .

Agresja Rosji najmocniej uderzyła w legionistów Klubu Motorowego. Według litewskiego trenera, do dzisiaj rosyjskie działania wojskowe do tej pory uspokajały piłkarzy ręcznych i nikt jeszcze nie odszedł z kadry mistrza Ukrainy.

„Właśnie wtedy doszły do ​​nas wiadomości. Codziennie rozmawiamy ze wszystkimi członkami drużyny, a zwłaszcza z legionistami o sytuacji. Z pewnością nie jest łatwo przekonać najbardziej wrażliwych legionistów z Litwy czy Hiszpanii do reakcji na zagrożenie wojny. Codziennie dzwonią do nich członkowie rodziny i pytają o sytuację u nas. Wszyscy śledzimy wiadomości, wszyscy jesteśmy zaniepokojeni i to jest zrozumiałe Codziennie rozmawiamy z prezesem klubu, zapewnił, że cała ochrona zostaną podjęte odpowiednie środki, a sportowcy i ich rodziny będą mieli wszelkie gwarancje bezpieczeństwa, jakie może zapewnić klub” – mówi G. Savukynas.

Trener reprezentacji Litwy G. Savukynas zapewnia, że ​​powróci do reprezentacji Litwy, która 16 marca rozpocznie walkę o bilet do 2023 roku w Alytusie. Mistrzostwa Świata. Reprezentacja Litwy zmierzy się w eliminacjach z drużyną Izraela.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.