Litewskie superwagi pokonały Polaków w transgranicznym pojedynku nokautowym

FOTO: Litewski Związek Bokserski

W Sokułce odbyło się transgraniczne spotkanie, na którym polscy bokserzy spotkali się z przedstawicielami Litwy, Czech, Węgier i Włoch. Nazwany na cześć legendarnego polskiego trenera boksu Felixa Stamma, odbyły się cztery walki kobiet i dziewięć mężczyzn. W siedmiu z nich walczyli pięściarze i bokserzy reprezentacji Litwy.

Turniej zakończył się pojedynkiem wagi superciężkiej. W kategorii wagowej powyżej 92 kg imponujące zwycięstwa odnieśli litewscy bokserzy. Algirdas Baniulis pokonał Oscara Safaryana w drugiej rundzie przez techniczny nokaut. Jonas Jazevičius udowodnił również swoją wyższość nad Oscarem Koperem w drugiej rundzie.

Innym Litwinom nie udało się wygrać.

W kategorii wagowej do 92 kg Tomas Olberkis przegrał 0:5 z Polakiem Jakubem Straszewskim. W kategorii wagowej do 86 kg Gelmius Adomkevičius przegrał 0:5 z Polakiem Tomaszem Niedzwieckisem. W kategorii wagowej do 67 kg Laimonas Raibikis musiał w pierwszej serii uznać przewagę Polaka Damiana Durkacza.

W rywalizacji kobiet w kategorii wagowej do 60 kg Ana Starovoitova przegrała z Polką Sandrą Kruk 1:4. W kategorii wagowej do 66 kg Austėja Aučiūtė musiała uznać przewagę Polki Anety Rygielskiej 0:5 zwrotnica.

boksofederacija.lt

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.