Litwa domaga się sankcji z Rosją i Białorusią za hokej z innymi krajami Sport

15 minut W przesłanym w 2006 roku raporcie Litewska Federacja Hokeja wskazuje, że domaga się zawieszenia członkostwa federacji rosyjskiej i białoruskiej w IIHF oraz jakichkolwiek powiązań z przedstawicielami krajów hokejowych agresorów.

Przedstawiamy raport Hokej na Litwie.

„24 lutego świat był wstrząśnięty szokującą i straszną wiadomością: Federacja Rosyjska, z pomocą Republiki Białoruś, rozpoczęła wojnę na pełną skalę przeciwko suwerenności Ukrainy. Działania te wyraźnie wykraczają poza Kartę Olimpijską i najprostsze zasady międzynarodowe.

W ostatnim czasie wszyscy byliśmy zszokowani tragicznymi obrazami i ofiarami, jakie wydarzyły się w strefie działań wojennych, zarówno wśród żołnierzy, jak i wśród ludności cywilnej, a ta humanitarna katastrofa rozgrywa się na naszych oczach.

W solidarności z innymi organizacjami sportowymi, w tym Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, prosimy IIHF o wydanie oświadczenia, w którym potwierdzamy nasze poparcie dla braci i sióstr Ukrainy i zdecydowanie potępiamy agresję Rosji na Ukrainę.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, społeczność hokejowa, która podpisała przemówienie przed poniedziałkowym specjalnym posiedzeniem Rady IIHF, prosi IIHF:

1. Natychmiast zawieszono członkostwo IIHF w rosyjskich i białoruskich federacjach hokejowych;

2. Natychmiast zawiesić członka Rady IIHF z Rosji;

3. Natychmiastowe zawieszenie wszystkich członków Federacji Rosyjskiej i Białoruskiej Federacji Hokeja, którzy obecnie zajmują stanowiska w Komitetach i Komisjach IIHF;

4. Natychmiastowe zawieszenie wszelkiej współpracy IIHF z Kontinental Hockey League (KHL).

Oprócz Związku Hokejowego Litwa wniosek ten podpisały również federacje hokejowe: estońska, łotewska, polska, norweska, brytyjska, szwajcarska i niemiecka. »

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.