Litwin przekraczający polską granicę otrzymuje nieoczekiwaną wiadomość: musi wrócić do Mińska

Kobieta podzieliła się wpisem z redakcją Delfi. Zawiera następujący tekst w języku angielskim (przetłumaczyliśmy go na litewski): „Granica polska jest zamknięta. Władze białoruskie cię okłamały. Wracaj do Mińska! Nie przyjmuj żadnych tabletek otrzymanych od białoruskich żołnierzy. »© Zrzut ekranu

Dodano również link, który otwiera specjalną stronę stworzoną przez Polskę ze wszystkimi informacjami dla migrantów na temat nielegalnej imigracji do kraju.

Mówi, że granica polsko-białoruska jest pilnie strzeżona. Ponadto nielegalne przekroczenie lub zniszczenie granicy może zagrozić więzieniu.

Ostrzega się go, że nielegalne przekraczanie polskiej granicy jest przestępstwem i otrzyma odpowiedź. Podkreśla również główne aspekty tych przejść granicznych i odradza udział w nielegalnych przejściach granicznych organizowanych przez Białoruś.


Litwin przekraczający polską granicę otrzymuje niespodziewaną wiadomość: musi wrócić do Mińska

© Zrzut ekranu

Nielegalni migranci nadal przekraczają granicę litewską

Delfi przypomina, że ​​w ostatnim dniu litewska straż graniczna nie wpuściła 63 migrantów z Białorusi do niedozwolonych miejsc.

We wrześniu jest to najwyższa liczba osób niedopuszczonych dziennie, poinformowała w środę Państwowa Służba Graniczna.

We wtorek migranci z Białorusi udali się do obwodów ignalińskiego, święciańskiego, solecznickiego i łoździejskiego.

Po krótkiej przerwie największa liczba tych migrantów – 36 – próbowała ponownie przedostać się do Europy Zachodniej przez rejon Lazdijai. Zbliżająca się grupa składała się z 20 obcokrajowców.

We wtorek na Litwę nie wpuszczono nielegalnych migrantów.

Siedem strzałów oddano z białoruskiej strony granicy w rejonie święciańskim we wtorek wieczorem. W sąsiednim kraju w rejonie wileńskim oddano siedem strzałów.

W gminie Druskienniki, po stronie białoruskiej, we wtorek o różnych porach słychać było strzały. W Gozie w sąsiednim kraju znajduje się poligon, więc często słychać tu podobne strzelaniny.
Akcje broni urzędowej, środki specjalne czy przymus fizyczny nie były stosowane przez litewską straż graniczną i żołnierzy, którzy im wczoraj asystowali. Wzmocniona zostaje kontrola graniczna po stronie litewskiej.

Prawie 4,2 tys. osób wjechało w tym roku do kraju przez granicę z Białorusią. nielegalni imigranci, głównie Irakijczycy.

Wilno oskarża reżim w Mińsku o organizowanie przepływów migracyjnych i określa to jako hybrydową agresję. W rezultacie w kraju ogłoszono stan wyjątkowy. Na początku sierpnia wprowadzono politykę odwrócenia, aby ograniczyć nielegalną migrację przez granicę.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.