Litwini nie wrócą w tym roku do Ligi Mistrzów, klub z Zaporoża – porażki techniczne

Drużynie Zaporozhye kierowali strateg Gintaras Savukynas, piłkarze Aidenas Malašinskas i Jonas Truchanovičius.

Klub ogłosił, że strona internetowa jest obecnie niedostępna, a wszystkie wiadomości będą zamieszczane na ich koncie na facebooku.

– Sport jest ważną częścią Ukrainy, więc nie możemy od niego odchodzić. W pozostałych meczach motorowych EHF rozstrzygnęła. Niestety nie zostaną one rozegrane, a przeciwnicy otrzymają 10 zwycięstw technicznych: 0.

Po naszej stronie zajmiemy ostatnie miejsce grupy B. Motor całkowicie potępia działania okupantów. Dziękujemy żołnierzom i wierzymy, że zwycięstwo będzie nasze. Na rodzimej arenie Zaporoża niejedno zwycięstwo dla naszych kibiców osiągniemy z niebiesko-żółtą flagą. Chwała Ukrainie! – czytamy na facebookowym koncie klubu.

Klub Zaporoże miał do rozegrania trzy mecze w sezonie zasadniczym – z Porto, Barceloną i Paris Saint Germain.

Brest Club (Białoruś) również odpadł z Ligi Mistrzów.

G. Savukynas i szczypiorniści szkoleniowca Zaporoże Motor Club zostali uderzeni z powietrza – najsilniejsza ukraińska drużyna wróciła z Polski, gdzie dzień wcześniej grała w meczu Ligi Mistrzów EHF.

Inwazja rosyjska rozpoczęła się samolotem motorowym pod Zaporożem. Został jednak skierowany do Kijowa, gdzie ledwo schodząca ekipa od razu zobaczyła nową rzeczywistość na Ukrainie.

W szczególności usłyszał po raz pierwszy, że eksplozja wybuchła w oddali po tym, jak opuścił terminal lotniska, a myśliwiec szybko uderzył w jego głowę.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *