Logistyczny serwis płatności JITpay nawiązuje strategiczne partnerstwo z rozwiązaniami płatniczymi WAG (Eurowag)

Braunschweig/Londyn (ots) — firma JITpay zajmująca się logistycznymi usługami płatniczymi dołącza do strategicznego partnera i robi kolejny krok w kierunku stania się wiodącym dostawcą usług fakturowania cyfrowego i płatności dla średniej wielkości branży logistycznej w Europie. Podstawą tego jest dogłębna współpraca między JITpay a czeską firmą WAG Payment Solutions plc (Eurowag), wiodącą ogólnoeuropejską platformą płatniczą i mobilną skoncentrowaną na komercyjnym transporcie drogowym. Eurowag jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pierwsze podprojekty, takie jak integracja pierwszych usług JITpay z ekosystemem Eurowag, mają zostać zrealizowane w tym roku. Partnerzy łączą swoje sprawdzone mocne strony w zakresie konsumpcji on-the-go (Eurowag) i usług finansowych (JITpay) dla firm transportowych i są już liderami rynku w swoich dziedzinach.

Celem jest kompletny ekosystem cyfrowy dla firm transportowych

JITpay rozszerza w ten sposób swój asortyment o wysokiej wydajności. Partnerstwo jest wspierane przez jednocyfrowy udział procentowy w JITpay. Uzgodniono nie ujawniać dalszych szczegółów transakcji. Jako długoterminowy główny inwestor, Volksbank eG Braunschweig Wolfsburg (Brawo) nadal posiada ponad 20% JITpay.

JITpay i Eurowag chcą wspólnie zbudować kompletny ekosystem cyfrowy dla małych i średnich firm transportowych. „Patrząc w przyszłość, wspólnie stworzymy nowy cyfrowy standard branżowy dla przedsiębiorców logistycznych. Dzięki właśnie zawartemu partnerstwu strategicznemu koncentrujemy się na stałym poszerzaniu naszej pozycji rynkowej w Europie” – powiedział dr Daniel Steinke, dyrektor generalny i założyciel JITpay. „Chcemy stać się wiodącym europejskim dostawcą usług rozliczeniowych i płatniczych w sektorze logistycznym.” Martin Vohánka, dyrektor generalny i założyciel Eurowag, podkreślił: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego strategicznego partnerstwa z JITpay. Pozwoli nam to zaoferować naszym klientom ważne rozwiązania finansowe i wzmocnić naszą pozycję w Niemczech. Z niecierpliwością czekamy na zespół JITpay i wierzymy że dzięki możliwościom finansowania JITpay w połączeniu z naszą wiodącą w branży platformą, Eurowag jest dobrze przygotowany, aby osiągnąć nowe wyżyny”.

JITpay wnosi do partnerstwa swoje know-how w zakresie cyfryzacji

JITpay, który posiada również oddziały w Bazylei/Zurych (Szwajcaria), Wrocławiu (Polska) i Bukareszcie (Rumunia), działa jako zaufany partner dla firm logistycznych: wspiera i digitalizuje pełne fakturowanie usług między klientem a kontrahentem i łączy to ze specjalnie opracowanym programem faktoringowym, który umożliwia natychmiastową płatność dla kontrahentów oraz elastyczne warunki płatności dla klientów. JITpay oznacza „płatność na czas!”. Firma z siedzibą w Brunszwiku wnosi do partnerstwa swoje doświadczenie w zakresie cyfryzacji. Eurowag specjalizuje się w bezgotówkowej konsumpcji mobilnej, w tym w zwrocie paliwa, opłat drogowych i podatku VAT. Ponadto firma z siedzibą w Pradze ma dużą bazę klientów, liczącą 15 000 klientów w całej Europie.

O JITpay:

JITpay to rozwijający się dostawca usług płatniczych specjalizujący się w branży logistycznej, założony w 2016 roku. Głównym motorem napędowym produktu i przychodów jest w pełni cyfrowa i regulowana przez BAFIN firma faktoringowa. W ekosystemie JITpay wraz z partnerami oferuje usługi komplementarne i inteligentnie łączy je z podstawowym produktem, faktoringiem. W sierpniu 2022 r. JITpay zatrudniał około 100 pracowników; około 1800 klientów w całej Europie polega na usługach JITpay. Odbiorcami docelowymi są małe i średnie firmy transportowe w Europie. Więcej informacji: www.jitpay.eu

O Eurowag:

Założona w 1995 roku, Eurowag jest wiodącą ogólnoeuropejską zintegrowaną platformą płatniczą i mobilną skoncentrowaną na komercyjnym transporcie drogowym. Innowacyjne rozwiązania Eurowag ułatwiają życie małym i średnim firmom zajmującym się komercyjnym transportem drogowym w całej Europie dzięki unikalnemu połączeniu rozwiązań płatniczych, bezproblemowej technologii, cyfrowemu ekosystemowi opartemu na danych i wysokiej jakości obsłudze klienta. Więcej informacji: www.eurowag.com

Kontakty prasowe:

Inga Radel +49 176 10366532 inga.radel@corecoms.de & presse@jitpay.eu

Oryginalna treść: JITpay Group, przekazana przez news aktuell

Aktualności Portalu Prasowego: nowe aktualizacje GmbH

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *