LTG Cargo otwiera nowy korytarz intermodalny w Niemczech

Terminal intermodalny w Kownie. Zdjęcie: Judita Grigelyts (V)

Litewska firma transportowa grupy Geleinkeli (LTG), LTG Cargo, kontynuuje wdrażanie planów dywersyfikacji i rozpoczyna transport towarów intermodalnych w Duisburgu w Niemczech.

Według firmy, pierwszy regularny pociąg do Kowna Intermodal Terminal (KIT) Duisburg ma się odbyć 4 kwietnia. Będzie to pierwsza międzynarodowa trasa towarowa na Zachód, która będzie realizowana przez spółki Grupy LTG w trzech różnych krajach.

Obecnie ciężko pracujemy nad uwolnieniem jak największej liczby połączeń z Zachodem. Po przybyciu do terminalu intermodalnego w Duisburgu klienci będą mieli możliwość kontynuowania transportu naczep i kontenerów pociągiem do innych terminali. I Duisburg oferuje regularne bezpośrednie pociągi do terminali w Niemczech, Włoszech, Polsce, Belgii, Holandii i Szwecji. Ponadto możliwe są połączenia z Francją, a nawet Wielką Brytanią – precyzuje Eglim, prezes LTG Cargo.

Ekipa LTG Cargo przewoziła towary na Litwie, oddział LTG Cargo Polska w Polsce i Niemczech. Zeszłoroczna praca i udana działalność firmy w Polsce umożliwi klientom utrzymanie bardziej zrównoważonego i opłacalnego środka transportu towarów do iz Europy Środkowej. Transport towarowy będzie organizowany na miarę firmy, konieczne jest, aby wszystkie niezbędne rozwiązania logistyczne były niezależnie weryfikowane, określa firma.

Długość nowej trasy KIT-Duisburg-KIT wyniesie 3040 km. Pociąg będzie kursował trzy razy w tygodniu w obie strony, w jednym kursie można przewieźć do 36 jednostek naczep i kontenerów z różnymi towarami. W najbliższych miesiącach firma planuje rozpocząć współpracę z nowymi klientami w Polsce i znaleźć sposoby na pomoc litewskim firmom w imporcie jałmużny do Europy Środkowej.

Oczywiste jest, że wraz z szybkim spadkiem przepływów ładunków na wschód, LTG Cargo zaczęło aktywniej rozwijać się na zachód. Według Laury Gabrilaviits, kierownika ds. public relations Kolei Litewskich, rozwój w Polsce pomaga obecnie w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby klientów, którzy chcą reorientować się na Zachód. Nowi klienci mogą również importować materiały informacyjne z Polski, Niemiec oraz w razie potrzeby z innych krajów europejskich.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.