Luge Kings of Germany – podwójne zwycięstwo w deblu

  1. Strona główna
  2. Sporty
  3. Sport od A do Z

Utworzony:

Z: Melanie Gottschalk

Dwóch niemieckich dwójek w saneczkarstwie spisało się dobrze w pierwszej rundzie. © Thomas Peter/Reuters

Po raz kolejny niemieccy saneczkarze wygrają dublet na torze lodowym na Igrzyskach Olimpijskich 2022 – tym razem w deblu.

>>> Pasek aktualizacji

+++ 15:11: Tylko Wendl i Arlt na szczycie. Ustanowiłeś nowy rekord życiowy i ponownie zdobywasz złoto olimpijskie! Bo zrobili to trzeci raz z rzędu. To niesamowite, kolejne podwójne zwycięstwo Niemców.

+++ 15:09: Teraz to wszystko dla Eggert i Benecken. To znów wygląda na podwójne zwycięstwo Niemców. Pokazują świetny wyścig, na pewno będzie zwycięstwo olimpijskie Niemców.

+++ 15:06: Teraz przyjeżdżają Austriacy Steu i Koller. Chodzi o medale, napięcie rośnie. Popełnisz mały błąd, zdobędziesz medal, ale czy to wystarczy na złoto?

+++ 15:04: Niedługo przybędą ostatnie trzy duety, ale wcześniej na starcie będą Włosi Rieder i Kainzwaldner. Popełniają duży błąd i dołączają za dwoma łotewskimi deblami.

+++ 15:03: Łotewskie Bots/Plume pobiły czas swoich rodaków.

+++ 15:02: Zostało tylko pięć drużyn.

+++ 15:00: Powoli zbliżamy się do decyzji. Dalej są łotewskie Sics/Sics w lodowym kanale, które mogą z dużym marginesem objąć prowadzenie.

+++ 14:59: Kanadyjczycy popełniają duży błąd w lodowym kanale, ale potrafią pokonać czas Rosjan i objąć prowadzenie.

+++ 14:56: Polska drużyna nie zdoła wyprzedzić Rosjan, ale zakończy w pierwszej dziesiątce.

+++ 14:53: Druga rosyjska drużyna pokonuje czas swoich rodaków i wychodzi na prowadzenie.

+++ 14:51: Teraz wchodzimy do pierwszej dziesiątki drużyn. Pierwsi to Koreans Park i Cho, trochę zdziwieni, że po pierwszej serii są tak daleko. Ale tym razem nie mogą pobić czasów Rosjan. Niemniej jednak wielki sukces dwóch saneczkarzy.

+++ 14:49: Następnie widzimy drużynę rosyjską. Zajęli 11. miejsce po pierwszym przejeździe i o włos pokonali czas amerykański w drugim przejeździe.

+++ 14:46: Dwaj amerykańscy piloci również popełnili kilka błędów pilotażowych, ale zdołali pokonać czas Słowaków i objąć prowadzenie.

+++ 14:45: Rumuni popełniają kilka błędów na korytarzu, dlatego Słowacy nadal prowadzą.

+++ 14:42: Teraz idą Ukraińcy, którzy nie mogą pobić czasu Słowaków.

+++ 14:39: Słowacy po pierwszym wyścigu zajęli 15. miejsce, odpadają tuż przed metą, ale docierają. Miejmy nadzieję, że żadna z nich nie zmieniła się zbytnio tej jesieni. Nadal pokonują czasy Czechów.

+++ 14:37: Czesi Vejdelek i Pekny finiszowali 1,455 sekundy przed Chińczykami.

+++ 14:35: Dwóch Chińczyków Huang i Peng, którzy zajęli ostatnie miejsce po pierwszym biegu, rozpoczynają drugi wyścig. Znowu radzą sobie dobrze, ale mają niewielkie szanse na dostanie się do pierwszej dziesiątki

+++ 14:32: Drugi przejazd dwumiejscowej zjeżdżalni rozpoczyna się natychmiast. Na pierwszym miejscu po pierwszej rundzie są niemieckie duety Wendl/Artl, drugie miejsce zajmują Eggert/Benecken. Dwie niemieckie załogi jako ostatnie wyruszyły na tor, ponieważ teraz biegną w przeciwnym kierunku.

Olympia 2022: niemiecki dublet saneczkowy potwierdza dobrą formę

+++ 14:00: Tutaj przechodzi się od razu do decydowania, kto wygra złoto, srebro i brąz.

+++ 13:55: To kończy pierwszą rundę. Ponieważ w deblu są tylko dwa punkty, wkrótce zapadnie decyzja o medalach. Dwa niemieckie duety Wendl/Arlt i Eggert/Benecken są na pierwszym i drugim miejscu po pierwszej rundzie, więc nadal pachnie podwójnym niemieckim zwycięstwem.

+++ 13:54: Czeski duet Vejdelek i Pekny to ostatnia drużyna w pierwszej rundzie. Popełniają również kilka błędów i zajmują 16. miejsce.

+++ 13:51: Teraz pojawia się chiński podwójny Huang i Peng. Starannie przygotowali się na ten dzień, ale z najlepszymi duetami nie mają szans.

+++ 13:49: Amerykański duet Gregorio i Hollander popełnił kilka drobnych błędów, przez co wyraźnie spóźniają się na mecie.

+++ 13:47: Kolejni w lodowym korycie są Ukraińcy Stakhib i Lysetskyi, ale po pierwszym biegu są już wyraźnie za Wendlem i Arltem.

+++ 13:46: Rumuni Gitlan i Serban przekraczają linię mety z czasem 1,439 sekundy.

+++ 13:45: Koreański podwójny Park/Cho zajął 10. miejsce.

+++ 13:41: Teraz rozstrzygnie się, ile warte są czasy niemieckich dubletów, bo teraz Steu i Koller z Austrii są w lodowym kanale. Ale niespodzianka jest duża, bo zespół mija linię mety z opóźnieniem 0,171 sekundy.

+++ 13:39: Następnie Kanadyjczyk podwaja Walkera i Snitha. Ustawiasz dobry czas rozpoczęcia, ale nie możesz nadążyć. Prawie wpadli do lodowego kanału, ale udaje im się ukończyć wyścig, ale już są daleko w tyle za czołowymi Niemcami.

+++ 13:37: Vavercak i Zmij jadą na Słowację, też popełniają kilka błędów i mają prawie dwie sekundy straty do prowadzących Niemców.

+++ 13:35: Drugi podwójny Rosjanin jedzie do lodowego kanału. Jednak Denisyev i Antonov popełnili błąd tuż po starcie i prawdopodobnie nie będą w stanie walczyć o medale w drugim biegu, bo po pierwszym biegu mają 0,785 sekundy za Wendlem i Arltem. Prawdziwy świat saneczkarstwa.

+++ 13:33: Polacy Chmielewski i Kowalewski popełnili drobne błędy na torze i uplasowali się na 6. miejscu.

+++ 13:31: Rosjanie Bogdanow i Prochorow są na 6 miejscu, obaj nie mogą dorównać występom pozostałych przed nimi.

+++ 13:29: Teraz Wendl i Arlt ruszają na lodowy tor. Dwóch Niemców broni mistrzów, a także chcieli zdobyć złoto na igrzyskach olimpijskich w 2022 r. Uzyskujesz najlepszy czas i nowy rekord.

+++ 13:27: Następnie Włosi Rieder i Kainzwaldner schodzą po lodowym kanale. Po rekordzie startowym nie mogą też pobić czasów Eggerta i Beneckena. Zajmują drugie miejsce.

+++ 13:25: Teraz kolejna łotewska para Bots/Plume. Łotysze jak dotąd pokazali się świetnie w tym roku, ale nie mogą pobić czasu Eggerta/Beneckena. Brakuje 0,328 sekundy. Ale stawiają się przed swoimi rodakami Sics/Sics.

+++ 13:23: Teraz pierwsza niemiecka para Eggert/Benecken. Ustanowili również nowy rekord i są o ponad 0,400 sekundy szybsi niż poprzedni Łotysze.

+++ 13:21: A potem zaczyna się: duet Sics/Sics z Łotwy otwiera pierwszą rundę. Trasa ma 1475 metrów długości. Obaj świetnie się ścigają i ustanawiają nowy rekord toru

+++ 13:18: Zakręt 13 jest oczywiście nadal punktem spornym. Każdy, kto śledził zawody saneczkowe w ostatnich dniach, wie, że doszło do wielu wypadków.

+++ 13:17: Zacznie się, 17 deblów startuje dzisiaj

+++ 12:49: Niemcy i Rodel zawsze odnosili absolutny sukces. Sportowcy pokazali to już na igrzyskach olimpijskich w 2022 r. Złote medale w singlu kobiet i mężczyzn trafiły do ​​Niemiec. Powinna też pracować w deblu, co jest przedostatnią decyzją w saneczkarstwie na tych Zimowych Igrzyskach. Za około pół godziny rozpocznie się pierwsza z dwóch rund.

+++ Aktualizacja, 12:30: W przeciwieństwie do jednomiejscowych zawodów na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 r. w dwumiejscowym są tylko dwie rundy. Cztery deble są uważane za realistycznych kandydatów do medali: dwa niemieckie deble Wendl/Arlt i Eggert/Benecken, Austriacy Steu/Koller i Łotysze Sics/Sics.

Olympia 2022: Saneczkarstwo – Wyścig deblowy

Pierwszy raport: Pekin – Czterokrotni mistrzowie olimpijscy w saneczkarstwie Tobias Wendl i Tobias Arlt ustanowili najszybszy czas w ostatnim biegu podczas ostatniego treningu do gry podwójnej* na Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie*. Po zajęciu drugiego miejsca za Austriakami Thomasem Steu i Lorenzem Kollerem, bawarski duet z Berchtesgaden i Königssee ustanowił w środę najlepszy czas w ostatnim biegu przed zawodami*.

Olympia 2022: Niemcy faworyt w deblu saneczkowym

„Było kilka drobnych błędów, markizy były zamknięte, więc mieliśmy drobne problemy. Ale fajnie się jeździ i nie możemy się doczekać jutrzejszego wyścigu”, powiedział Wendl i chce podążać za słowami głównego trenera Norberta Locha: „ Norbert dobrze to ujął: potrzebujemy piłek, musimy być spokojni i pozwolić, by pudełko strzelało, więc to działa.

Olimpia 2022: Czy kolejny złoty strzał się uda?

Kolega Arlt zauważył: „Trzynastka jest katem. „Musisz być całkowicie rozbudzony”, „ale najpierw ucinamy sobie drzemkę. Turyński duet Toni Eggert i Sascha Benecken (BRC Ilsenburg / RT Suhl), ostatnie cztery tytuły mistrza świata z rzędu, zajęły w każdym przypadku czwarte miejsce.

„Udało nam się całkiem dobrze ustabilizować pod względem jazdy i dobrze złożyć wszystkie elementy. Myślę, że możemy rozpocząć wyścig z dużą radością. Zobaczmy, jak to będzie, gdy wszyscy odłożą swoje karty na jutrzejszy wyścig” – powiedział Eggert. W przeciwieństwie do poszczególnych dyscyplin, konkurs deblowy będzie miał tylko dwa przejazdy zamiast czterech. Od 13:20 wokół złota, srebra i brązu na lodzie kanał (Mélanie Gottschalk) *fr.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.