„makro: power games – China’s grip on the Arktic” od wtorku 3sat: retransmisja magazynu ekonomicznego w telewizji i Internecie

We wtorek, 16 sierpnia 2022 r., w telewizji wyemitowano magazyn ekonomiczny „makro: Gry o władzę – Chiny w uścisku Arktyki”. Wszystkie informacje o próbie „Wirtschaft in 3sat” online w mediach i telewizji można znaleźć tutaj na news.de.

We wtorek (16.8.2022) o 22:25 w telewizji można było zobaczyć „makro: gry siłowe – Chiny w uścisku Arktyki”. Masz przy sobie przesyłkę 3 miejsca siedzące przegapiłeś „Wirtschaft w 3sat”, ale nadal chcesz oglądać „makro: Power games – China’s grip on the Arktic”? Zajrzyj do biblioteki multimediów 3sat. Zapewnia to wiele treści telewizyjnych online jako wideo na żądanie do przesyłania strumieniowego – także i przede wszystkim po odpowiedniej transmisji w telewizji. Z reguły program znajdziesz online po emisji telewizyjnej. Niestety nie dotyczy to wszystkich przesyłek. 3sat ponownie transmituje w telewizji „Power Games – China’s grip on the Arktic” „Gospodarka w 3sat”: Am 21.08.2022 na około 6:15 rano.

„makro: Power games – China’s grip on the Arktic” w telewizji: o to chodzi w „Economy in 3sat”

Po wzroście Chin na kontynencie afrykańskim supermocarstwo uruchamia teraz anteny w Arktyce. Odległy region staje się podporą globalnej polityki władzy. Globalne ocieplenie jest bardziej odczuwalne na biegunach niż w pozostałej części świata. Ale topnienie lodu morskiego otwiera również nowe możliwości: nowe szlaki morskie, regiony górnicze i obszary rybackie. Jakie są interesy chińskiego supermocarstwa w Arktyce? Od czasów zimnej wojny Arktyka jest sercem gry o mocarstwa. Globalne ocieplenie napędza geopolityczną chciwość w Arktyce. Dziś do walki o wpływy w odległym regionie wkracza nowy gracz. W styczniu 2018 r. Chiny ujawniły swój zamiar otwarcia szlaków żeglugowych dostępnych obecnie z powodu globalnego ocieplenia. Nazwa projektu: „Polar Jedwabny Szlak” – za nią kryje się polityka, którą Chiny po cichu wspierały przez ostatnie dziesięciolecia. Chociaż nie jest to kraj arktyczny, Chiny są tam coraz bardziej aktywne, inwestując w pola gazowe w rosyjskiej Arktyce, nową stację badawczą na Spitsbergenie w Norwegii, nowych sojuszników w norweskiej Laponii, a ostatnio pierwszy lodołamacz zbudowany przez Chiny. „Xuelong”. 2″. . Wraz ze wzrostem obecności Chin, karty są przetasowywane w grze o władzę na dalekiej północy, gdzie supermocarstwa patrzą na siebie nieufnie, z dala od opinii publicznej. USA mają obawy, Norwegia się waha, Rosja widzi zbliżenie. dokument o nowej geopolityce w jednym z najbardziej odległych regionów planety (źródło: 3sat, transmitowane przez magazyny programu FUNKE)

„makro: Power games – China’s grip on the Arktic” w telewizji: Wszystkie informacje na pierwszy rzut oka

motyw: Gry o władzę – Chiny trzymają się Arktyki

powtarzać dalej: 21.08.2022 (6:15)

w: 3 miejsca siedzące

rok produkcji: 2022

długość: 30 minut

HD: TAk

śledzić Aktualności.de już w Facebook, Świergot, Pinterest oraz youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy i bezpośrednią linię do redakcji.
Ten tekst został utworzony na podstawie danych z Funke Group. Wszelkie uwagi lub komentarze można przesłać do nas na adres zettel@news.de.

roj/news.de

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.