Media ogłaszają zniknięcie czołgów z Polski: dobre polowanie, Ukraina!

Na polskich drogach zgłoszono olbrzymią kolumnę pojazdów opancerzonych zmierzającą w kierunku Ukrainy.

Jednocześnie media zwracają uwagę na fakt, że prawie 100 zmodernizowanych czołgów T-72 w tajemniczy sposób zniknęło z lubelskich magazynów. Poinformował o tym na Twitterze portal informacyjny Visegrád 24. Ta informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

„W Polsce krążą pogłoski, że polskie władze zorientowały się, że z magazynów pod Lublinem zniknęło 100 zmodernizowanych czołgów T-72. Kilka dni temu ktoś zrobił to zdjęcie, z którego widać, że te czołgi są transportowane na wschód w kierunku Ukrainy… Dobre polowanie Ukraina!” – pisze źródło.

Podano, że są to konkretnie ulepszone czołgi modelu Т-72М1R, do których przystosowano kamery termowizyjne.

Źródło zasugerowało również, dokąd ta technika może podróżować.

„Polacy mówią, że nagłe pojawienie się dużej liczby czołgów T-72 w armii ukraińskiej w Donbasie nie ma nic wspólnego ze zniknięciem stu polskich czołgów z Lublina. Mówią, że T-72 można łatwo kupić w każdym punkcie sprzedaży”, żartuje Wyszehrad 24.

Dialog.ua przypomina, że ​​w 2014 r. prezydent Rosji Władimir Putin wspomniał o biznesie, kiedy skłamał na temat nieuczestniczenia wojsk rosyjskich w okupacji Krymu. Następnie wyjaśnił, że „zieloni ludzie” na Krymie to ochotnicy, a w sklepie dostępna jest odzież wojskowa lub broń.

Później, gdy doszło do aneksji, Putin w końcu rozpoznał prawdę.

Ani Ukraina, ani Polska oficjalnie nie potwierdziły przekazania T-72 na front.

„Polacy twierdzą, że 100 sztuk T-72М1R, które były składowane w Lublinie, zniknęło. Przywieziono go nocą na granicę z Ukrainą z pełnymi zbiornikami paliwa i odjechał. Zbliża się poranek – więcej Nie wiadomo, co tu się stało , kto co zrobił … ”- możliwy transfer czołgów na Ukrainę jest przedmiotem żartów w sieciach społecznościowych.

Delphi przypomina, że ​​w zeszłym tygodniu czeski portal informacyjny Echo24.cz poinformował, że kraj wysłał na Ukrainę kilkadziesiąt niezmodyfikowanych czołgów T-72 i transporterów opancerzonych BMP-1.

To pierwsza dostawa czołgów na Ukrainę od początku wojny, według przedstawicieli czeskiego i słowackiego ministerstwa obrony, według Wall Street Journal.

Czeska minister obrony Jana Chernochova pośrednio potwierdziła dostawę uzbrojenia, ale nie podała szczegółów – nie chciała pomagać rosyjskiemu wojsku.

„Proszę mi wierzyć, wysyłamy niezbędny sprzęt wojskowy naszym przyjaciołom na Ukrainie. Będziemy to robić dalej, rozumiem zwykłą ludzką ciekawość, ale więcej szczegółów zdradzić nie mogę” – napisał minister na Twitterze.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.