media: około 30 ali ogłasza transfer broni na Ukrainę

Zdjęcie: Siergiej Supinsky (AFP / Scanpix)

Co najmniej 28 krajów, w tym kraje spoza NATO, ogłosiło transfer broni i zaopatrzenia medycznego na Ukrainę, poinformował wczoraj brytyjski Sky News, powołując się na brytyjskiego sekretarza obrony Bena Wallace’a.

Telewizor nie był wymieniany przez wszystkie kraje, ale powiedziały, że USA i Wielka Brytania, a także kraje europejskie, wcześniej sprzeciwiały się takiemu posunięciu.

Wśród broni, która ma zostać przeniesiona, znajduje się broń zaopatrzeniowa i zaopatrzeniowa.

Wcześniej w poniedziałek polski portal informacyjny Gazeta podał, że pięciu członków NATO zgodziło się na dostawy broni na Ukrainę, powołując się na dziennikarza Juliana Roepcke i niemiecką publikację Bild. Dostawa miała się rozpocząć w czwartek.

Jak powiedział Paymi Gazeta, niemiecki dziennikarz nie wymienił nazwy kraju, ale powiedział, że Niemcy nie są jednym z nich.

Publikacja podaje natomiast doniesienia o dostawach broni na Ukrainę z Estonii, w tym kul armatnich i dział przeciwlotniczych.

Minister obrony narodowej RP Mariusz Błaszczak poinformował w piątek, że kolumna ze szmatami dotarła do Polski z Ukrainy, ale nie sprecyzował, czy to poprzednia czy nowa przesyłka.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.