Meklemburgia-Pomorze Przednie: Podpalanie mieszkań dla uchodźców – określone bezpieczeństwo państwa – rozrywka

Wielu polityków oraz przedstawicieli kościołów i związków zawodowych wyraziło swoje przerażenie pożarem. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig (SPD) podkreśliła: „Ludzie uciekający przed wojną potrzebują naszej ochrony i wsparcia. Nie tolerujemy mowy nienawiści i przemocy!

Komisarz rządu federalnego ds. Integracji, Reem Alabali-Radovan, był zszokowany i powiedział gazetom z grupy medialnej Funke o „podpaleniu”.

Wspomnienia z „bardzo mrocznych czasów”

Lider grupy parlamentarnej SPD w parlamencie kraju związkowego Schwerin, Julian Barlen, powiedział, że swastyka znaleziona na miejscu 30 lat po Lichtenhagen i Mölln przywołała wspomnienia „bardzo mrocznych czasów”. Przedstawiciel Kościoła Ewangelickiego Niemiec (EKD) ds. uchodźców, Christian Stäblein, powiedział: „Ktokolwiek atakuje uchodźców, atakuje nas wszystkich.

W Niemczech raz po raz dochodzi do ataków w związku z zakwaterowaniem uchodźców. Tylko w drugim kwartale tego roku Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odnotowało 24 przestępstwa o podłożu politycznym, w których miejscem zbrodni lub bezpośrednim celem była sama baza noclegowa dla uchodźców. Według doniesień, 13 przestępstw miało podłoże prawicowe, jak poinformowało Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w odpowiedzi na zapytanie parlamentarne przeprowadzone przez lewicową frakcję w Bundestagu.

Burmistrz: „Atak jest olśniewający”

Burmistrz gminy Blowatz, do której należy Groß Strömkendorf, Tino Schmidt (SPD), wyjaśnił, że jak dotąd nie ma żadnych oznak aktywności prawicy w okolicy. Macie bardzo dobre relacje z uchodźcami z Ukrainy. Niekiedy w dawnym hotelu kwaterowało nawet 170 osób z zaatakowanego przez Rosję kraju. Latem obchodzono wesołe letnie przyjęcie z uchodźcami i DRK, która opiekuje się osadą.

Peters podkreślił: „Każdy atak na uchodźców lub ich schroniska jest również atakiem na nasze podstawowe wartości. Taki atak jest zarówno szokujący, jak i niedopuszczalny. Priorytetem jest śledztwo w sprawie pożaru.

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *