Minister finansów rezygnuje z kontrowersyjnej reformy podatkowej

Kierownictwo rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) „podjęło decyzję o rezygnacji z ministra Tadeusza Kościńskiego” – powiedziała po spotkaniu w Warszawie rzeczniczka Anita Czerwińska.

„Oczywiście jest to podyktowane wzięciem przez minister politycznej odpowiedzialności za wady nowych przepisów podatkowych” – dodała.

Premier Mateusz Morawiecki obejmie stanowisko ministra finansów do czasu znalezienia zmiany – powiedziała Czerwińska.

Inflacja w Polsce jest obecnie jedną z najwyższych w Unii Europejskiej. W grudniu roczna stopa inflacji wyniosła 8,6%.

Oczekuje się, że reforma podatkowa przyniesie korzyści wszystkim Polakom, z wyjątkiem najlepiej zarabiających, ale zarobki osób o niskich dochodach były w styczniu niższe, co wywołało falę niezadowolenia.

Polski konserwatywny rząd ma niewielką większość w niższej izbie parlamentu, Sejmie. Opozycja zażądała wotum nieufności dla gabinetu krytykowanego za zarządzanie gospodarcze.

Zabronione jest publikowanie, cytowanie lub w inny sposób powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i Internecie bez pisemnej zgody UAB BNS.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.