Minister obrony odbudowuje przywództwo Bundeswehry

Berlin (niemiecka agencja prasowa) – minister obrony Christine Lambrecht (SPD) kontynuuje restrukturyzację kierownictwa Bundeswehry. Według raportu „Business Insider”, były lider SPD w Berlinie, Jan Stöß, ma odegrać kluczową rolę.

Portal czerpie z kilku źródeł z Ministerstwa Obrony. Dlatego Stöß powinien zostać nowym głównym prawnikiem. W SPD Stöß jest postrzegany jako członek lewego skrzydła partii. W 2012 roku wygrał konkurs na przewodnictwo w stolicy SPD przeciwko ówczesnemu przywódcy berlińskiej partii, a później rządzącemu burmistrzowi Michaelowi Müllerowi.

Jednak w 2014 roku Stöß przegrał z Müllerem w głosowaniu członków partii na następcę Klausa Wowereita na stanowisku ówczesnego burmistrza. Müller został następcą Wowereita i w 2016 r. przejął od Stöß przewodnictwo w partii. W 2017 r. prawnik dołączył do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego jako asystent ds. badań, w 2019 r. został kierownikiem wydziału ds. zarządzania administracyjnego i usług administracyjnych Senatu Finansów w Berlinie i jest sekretarzem stanu w Bremie Senator ds. Edukacji Karolin Aulepp od września 2020 r.

Zdjęcie: żołnierze Bundeswehry, za pośrednictwem agencji informacyjnej dts

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *