Minister obrony: Polska już przygotowuje się do przyjęcia 1,7 tys. wojska amerykańskie

„Trwają przygotowania dla Brygadowych Sił Bojowych 82. Dywizji Powietrznodesantowej Stanów Zjednoczonych”. Grupa przygotowawcza jest już w Polsce. Łącznie przybędzie 1700 żołnierzy. To wyraźny sygnał solidarności sojuszników w obliczu sytuacji na Ukrainie” – napisał minister, dodając zdjęcia lądujących samolotów.

Administracja USA poinformowała w środę o rozmieszczeniu dodatkowych sił w Rumunii, Polsce i Niemczech. Jak wyjaśnił Pentagon, około 1000. żołnierzy amerykańskich zostanie wysłanych z Niemiec do Rumunii, kolejne 2000. zostaną przeniesione do Europy ze Stanów Zjednoczonych.

Premier Polski Mateusz Morawiecki zapowiedział w środę na swoim koncie na Facebooku, że do Polski zostanie przeniesionych około 1,7 tys. osób. Amerykańskie wojsko. Obecnie w Polsce pracuje około 5000 osób. Wojska amerykańskie.

Rosja zmobilizowała ostatnio dziesiątki tysięcy żołnierzy w pobliżu granicy z Ukrainą, budząc obawy, że w Europie może wybuchnąć poważny konflikt zbrojny.

Żadna część tej publikacji nie może być powielana bez pisemnej zgody firmy ELTA.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *