Ministrowie Kultury Litwy, Ukrainy i Polski podpisują Deklarację Intencji o współpracy trójstronnej w Trójkącie Lubelskim

Zwracając się do ministrów kultury Polski i Ukrainy, Kairys powiedział, że w tak trudnych okolicznościach szczególnie ważne jest dalsze planowanie przyszłości i wspólne projekty kulturalne. „Spotkaliśmy się już trzykrotnie na żywo z ministrem kultury Ukrainy O. Tkachenko i jesteśmy w stałym kontakcie podczas tego trwającego koszmaru. W tej walce wszyscy jesteśmy solidarni z Ukrainą. wspólna przyszłość, planowanie wspólnych inicjatyw dla młodych ludzi, myślenie o wspólnych projektach to także część naszej siły” – powiedział S. Kairys.

Oświadczenie to uznaje agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i potępia działania Federacji Rosyjskiej zagrażające dziedzictwu kulturowemu Ukrainy.

Sygnatariusze deklaracji intencyjnej zobowiązują się do wspólnego działania na rzecz przeciwdziałania członkostwu Federacji Rosyjskiej w organizacjach międzynarodowych w dziedzinie kultury i polityki informacyjnej, komitetach i programach organizacji międzynarodowych.

Aby położyć kres agresji militarnej i chronić dziedzictwo kulturowe i historyczne, Litwa, Ukraina i Polska będą starały się zwracać większą uwagę na rozpowszechnianie dziedzictwa kulturowego i historii, promować współpracę między instytucjami kulturalnymi i ekspertami oraz zapewniać więcej możliwości młodym ludziom. profesjonaliści w dziedzinie kultury.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *