Mistrzostwa Świata Karate Kiokušin Litwini czekają na elitarne egzaminy

Mistrzostwa świata w karate kiokushin w 2022 r. w Kielcach (Land) zgromadzą wszystkie elitarne zawodniczki świata. Razem z jednym z trenerów Lietuvos rinktinės, mistrzem świata z 2001 roku Pauliusem Klapatauskasem, obserwowaliśmy uczestników męskiej rywalizacji.

Mistrzostwa świata mężczyzn walczą w kategoriach wagowych do 65 kg, 65-75 kg, 75-85 kg i powyżej 85 kg.

Mistrzostwa świata odbywają się co cztery lata, ale tegoroczne mistrzostwa zostały przełożone na rok 2021 z powodu pandemii. Ostatni raz mistrzostwa odbyły się w stolicy Kazachstanu, Astanie, w 2017 roku. Mistrzynią rywalizacji mężczyzn została Harutaka Okazaki (Japonia; do 65 kg), Salahat Hasanova (Azerbejdżan; 65-75 kg), Shota Maeda (Japonia). ; 75-85 kg) i Yuji Shimamoto (Japonia; powyżej 85 kg).

W najcięższej kategorii wagowej najlepiej wypadli Litwini: trzecie miejsce zajął Lukas Kubilius, piąte miejsce Eventas Gužauskas, a szóste Edgardas Sečinskis.

Susirink wszystkiego najlepszego

W tym roku Litwę reprezentować będą w męskich zawodach mistrzostw świata full contact w karate karate Juras Sokolovas (Wilno „Saulės Ženklas”; do 85 kg), Justinas Kvietkas (Kauno „Rifas”; do 85 kg), E Gužauskas (” Shodan”; powyżej 85 kg), Paulius Žimantas (Akmenės „Energija”; powyżej 85 kg), E. Sečinskis ( „Saulės Ženklas”; powyżej 85 kg) i Orestas Abazorius ( „Saulės Ženklas”; powyżej 85 kg).

J. Sokolovą, E. Sečinskis to klub O. Abazorių „Saulės ženės” trenerski mistrz świata z 2001 roku P. Klapatauskas powiedział, że tegoroczne mistrzostwa odbędą się na bardzo wysokim poziomie sportowców. Jako dowód trener przedstawił wyniki mistrzostw świata 2019 bez kategorii wagowych, które odbywają się co cztery lata w Tokio.

Nie będzie mistrza w Lenkijo, Y. Shimamoto, który już zakończył karierę. Wszystkie inne tytuły elitinio turnyro kuurtfinalio zamanilių są w Kielcuose.

Japończyk Daiki Kato zajął trzecie miejsce w Tokio, Bułgar Valerijus Dimitrova zajął czwarte miejsce, Japończyk Yuto Eguchi, siódme miejsce, może teraz spotkać się w kategorii wagowej 75-85 kg, a wicemistrz Polski Maciejus Mazuras, piąty były Japończyk Kosei Ochiai, szóste miejsce E. Gužauskas zajął ósme miejsce reprezentując Kazach Ilya Jakovlevas – w kategorii wagowej powyżej 85 kg. Listę uczestników w ostatnich kategoriach Įspūdinga doskonale uzupełnia wicemistrz świata 2017 Kembu Iriki z Japonii w absolutnych kategoriach wagowych 2015.

„To będzie bardzo mocny przeciwnik, to będzie naprawdę imponujące mistrzostwo”, P. Klapatauskas był zaskoczony listą startujących.

Znowu widzieliśmy V. Dimitrov

W kategorii wagowej 75-85 kg wyjątkowo zdolnych przeciwników decydował list wicemistrza Europosu 2022 J. Sokołowa. Litwin zmierzy się po raz pierwszy z Artūrasem Kovalneką z Kazachstanu już w kolejnym etapie, gdy pokonany został D. Kato, Y. Eguchi w ćwierćfinale i V. Dimitrovas w półfinale.

Po drugiej stronie siatki J. Kvietkas w pierwszym etapie zmierzy się z Mehdi Salehi z Iranu, potem będzie musiał walczyć zawodnik z Węgier lub Kazachstanu, więc jest szansa na spotkanie jednego z Nariyoshi Tada z Japonii w kwartale -egzaminy końcowe.


Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.