Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej już w Polsce i Słowenii

Premier Polski Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas PK, że Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce siatkowej razem ze Słowenią. (Zdjęcie: dpa)
(fot. Piotr Nowak/PAP/dpa)

Lozanna – Polska i Słowenia będą gospodarzem Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn tego lata.

Te dwa kraje, a być może i inni współgospodarze, przejmą rolę gospodarza od Rosji, która została pozbawiona Pucharu Świata po inwazji na Ukrainę na początku marca. Światowe stowarzyszenie FIVB ogłosiło to bez podania daty. Turniej zaplanowano od 26 sierpnia do 11 września.

Reprezentacja Ukrainy dołącza do zawieszonej Rosji w zakresie udziału w mundialu, ponieważ zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu według FIVB. Na znak solidarności europejskiej, oprócz Polski i Słowenii, jako współgospodarzy mogą zostać wyznaczone inne narody, o czym będziemy informować później.

FIVB już odwołało Rosję jako etap Ligi Narodów. Mecze w Rosji były pierwotnie zaplanowane dla kobiet od końca czerwca w Ufie i dla mężczyzn od początku lipca w Kemerevo. Organizatorzy zastępcze zostaną wkrótce nazwani.

© dpa-infocom, dpa:220415-99-931765/2

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.