Monachium dzisiaj – Wiadomości z 23 lutego 2022 r. – Monachium

Pamiętasz 18 października 2021? Nie? Szczerze mówiąc, ja też nie. Jednak dla wielu uchodźców z Sierra Leone w Bawarii ten dzień oznacza radykalny punkt zwrotny w ich życiu. 18 października Bawarski Państwowy Urząd ds. Azylu i Repatriacji zaczął wzywać uchodźców z Sierra Leone do swojego biura przy Hofmannstrasse i przeprowadzać z nimi wywiady.

To, co w oficjalnym języku niemieckim nazywa się „określaniem tożsamości”, wywołało ogromną niepewność i obawy wśród ludności. Po serii nieudanych procedur azylowych i latach tolerancji wydaje się, że władze chcą poważnie potraktować deportację. Obniżyli status rezydenta, od razu cofnęli pozwolenia na pracę, a teraz domagają się od ludzi paszportów, których niektórzy nawet nie mają.

Od tego dnia, od ponad czterech miesięcy, uchodźcy protestują przeciwko zarezerwowanemu dla nich traktowaniu – w środku miasta, najczęściej bez dachu nad głową. Jednym z nich jest Abdullah Sesay. „Powiedzieli nam, że powinniśmy uczyć się niemieckiego i szukać pracy. Więc nauczyliśmy się niemieckiego i szukaliśmy pracy. Co teraz? Teraz odebrali nam wszystkie nasze możliwości” – mówi Sesay. Obóz protestacyjny przeniósł się już po raz trzeci, znajduje się teraz na Georg-Freundorfer-Platz w Westend. Uchodźcy są zmęczeni i bezradni. Co ich motywuje i jak starają się wskrzesić swój protest można przeczytać w raporcie mojego kolegi Niccolò Schmittera, który odwiedził protestujących (SZ Plus).

DZIEŃ W MONACHIUM

Pierwsza kobieta na czele monachijskiego Urzędu Bezpieczeństwa Tam, gdzie kiedyś rządzili twardogłowi CSU, tacy jak Peter Gauweiler czy Hans-Peter Uhl, teraz rządzi zielona Hanna Sammüller-Gradl. Jego awans na stanowisko szefa wydziału administracji powiatowej oznacza historyczny punkt zwrotny.

Miasto zamyka ośrodek szczepień Riem Hale wystawy maszyn budowlanych muszą zostać opuszczone do 14 kwietnia. Opcje szczepień na Theresienwiese wkrótce znikną. Aby to zrekompensować, istniejące lokalizacje zostaną rozbudowane i dodane nowe.

Przechowuj detektywów nękanych 17-latków w szatni Mężczyzna oskarżył nastolatka i przyjaciela o kradzież czegoś i poprosił ich o rozebranie się. Młoda kobieta poddała się następnie policji.

Podejrzany aresztowany po napadzie na stację benzynową Po serii napadów na stację benzynową policja właśnie aresztowała mężczyznę. Jednak nadal nie jest jasne, o jakie przestępstwa może zostać oskarżony.

Aktywiści trzymają się lotniska w Monachium Podczas demonstracji blokują drogę dojazdową do strefy towarowej, a policja zbiera na miejscu dane osobowe.

MONACHIUM DOSKONAŁA

Restauracje w Monachium | Bary w Monachium | śniadanie i brunch

Do powiatów: Bad Tölz-Wolfratshausen | Dachau | Ebersberg | Erding | Freising | Furstenfeldbruck | Monachium | Starnberg

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *