Morawiecki uzasadnia żądanie reparacji


Premier Polski Mateusz Morawiecki domaga się od Niemiec reparacji.
Zdjęcie: EPA

Nie docenia się skali zniszczeń dokonanych przez Niemców w Polsce podczas II wojny światowej. Premier Morawiecki mówi, że Polska nigdy nie otrzymała wystarczającej rekompensaty. To powinno się teraz zmienić. Post gościnny

miSą zbrodnie, których nigdy nie można w pełni wybaczyć i zapomnieć. Czas nie zwalnia autora z obowiązku naprawy ofiary. Nawet jeśli jego zbrodnie wydają się trudne do oszacowania. Nie wszyscy ludzie w Europie Zachodniej rozumieją w pełni tragedię, jaką sprowadziła na Polskę II wojna światowa. Z zachodniego punktu widzenia konflikt ten można postrzegać jako ciąg bitew, manewrów wojskowych i decyzji politycznych. Dla nas to przede wszystkim łańcuch zbrodni, okrucieństw i zniszczeń, to bezpowrotnie utracone możliwości rozwoju.

Druga wojna światowa od początku była planowana z zimną krwią jako zbrodnia, której skutkiem będzie fizyczna eksterminacja całych narodów i unicestwienie całych państw. Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale trzy pokolenia temu nazistowskie Niemcy odmówiły Polakom prawa do życia i ogłosiły ich rasą niewolników, poddanych brutalnym aktom przemocy i bezkarnym eksperymentom. Uprzedzenia rasistowskie, poczucie wyższości i kolonialne ambicje III Rzeszy doprowadziły do ​​największej tragedii w historii mojego kraju, przekreślając szanse i nadzieje całego narodu.

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.