Motorsport: Güstrower Easter Cup z wieloma asami żużlowymi

Po długiej przerwie w sobotę w Güstrow odbędzie się solidny wyścig żużlowy. Impreza zaczyna się o godzinie 12:00 z potomstwem.

Gustrow

Dwa lata temu była to pierwsza impreza w MC Güstrow, która została odwołana z powodu Corony. Będzie to teraz pierwsze wydarzenie, które można powtórzyć w prawie normalnych okolicznościach, a radość jest ogromna. W sobotę wyścig żużlowy o Puchar Wielkanocny (od godz. 15.00) zostanie wznowiony po wymuszonej dwuletniej przerwie. „Cieszymy się, że w końcu możemy ponownie rozpocząć sezon od Pucharu Wielkanocnego. Żużel w Güstrow to po prostu część Wielkanocy i oczywiście cały sezon bez ograniczeń byłby wspaniały”, mówi pierwszy prezes MC Güstrow, Torsten Jürn.

Puchar Wielkanocny zawsze był jednym z pierwszych dużych wyścigów żużlowych w Niemczech w ostatnich latach, a Güstrow był pierwszą pozimową oceną lokalizacji asów strzeleckich. Do ponownego startu organizatorzy wkroczyli w silną grupę uczestników z najlepszymi niemieckimi i międzynarodowymi kierowcami. Na start pojadą Max Dilger, Michael Härtel, Tobias Busch i Güstrower MC zawodnicy Ben Ernst i Lukas Baumann, Duńczycy Rasmus Jensen i Emil Breum, Timo Lahti z Finlandii oraz Polacy Szymon Szlauderbach, Kacper Gomolski i Victor Trofimov. Najdłuższą podróż odbędzie Fraser Bowes – pochodzi z Australii w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

W sumie o godzinie 15:00 odbędzie się 20 wyścigów. Na arenie sportów motorowych na Plauer Chaussee w ramach programu wsparcia organizowane są wcześniej wyścigi – na Rookies Cup z maszynami o pojemności 85 cm3 oraz na małym Pucharze Wielkanocnym (250 cm3), gdzie zaprezentują się młodzi kierowcy, tacy jak Max Schwinkendorf i Tommy Schwalb z Altenteptow ich umiejętności. Zaczyna się tam od 12 w południe.

Bilety dostępne są również w kasie w soboty

Bilety na MC Güstrow Easter Cup nadal można kupić online lub w sobotę w kasie. Wstęp wolny dla dzieci do dwunastego roku życia. Według klubu w wyścigu żużlowym o Puchar Wielkanocny nie ma ograniczeń koronowych.

W 2019 roku na ostatnim do tej pory Pucharze Wielkanocnym było tam 4000 fanów żużla. W tym czasie widziałeś zwycięstwo Fina Timo Lahti; Drugie miejsce zajął Tobias Busch ze Stralsundu. Obaj są tam również w soboty. Lathi wygrała już Güstrower Easter Cup w 2014 roku. Nawiasem mówiąc, Ben Ernst, który tym razem kieruje koncertem wielkich, zapewnił sobie mały wielkanocny puchar trzy lata temu.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.