Müller broni się przed krytyką ze strony zespołu DFB

Doha
Omawiając bandaż One Love, Thomas Müller nawiązuje do sportowych celów drużyny DFB. Krytykuje FIFA.

W sporze o tzw. opaskę kapitana jednej miłości wystąpili reprezentanci Tomasz Muller światowe stowarzyszenie Fifa krytyczny. Profesjonalista ds FC Bayern Monachium objęta ochroną. „Każdy, kto oczekuje, że my, piłkarze, całkowicie porzucimy naszą sportową drogę i porzucimy nasze sportowe marzenia, na które pracowaliśmy przez całe życie jako piłkarze, aby jeszcze bardziej pozycjonować się politycznie, będzie zawiedziony” – napisał 33-latek. stary gracz. stary na Instagramie we wtorek wieczorem, dzień przed środowym meczem otwarcia Mistrzostw Świata z Japonią (14:00 / na żywo na ARD).

Nieporozumienie dla FIFA

Jednocześnie mistrzyni świata z 2014 roku wykazała się niezrozumieniem dla akcji prowadzonej przez światową federację: „Nie możemy w żaden sposób zrozumieć punktu widzenia Fify i sposobu, w jaki komunikowała się w sprawie zakazu używania ręczników”.

Opaska One Love była wspólną akcją ogłoszoną we wrześniu przez reprezentacje Niemiec, Anglii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Walii, Francji i Danii. Uczestniczyły w nich również reprezentacje Norwegii i Szwecji, które nie zakwalifikowały się do mistrzostw świata.

Katar był krytykowany za naruszenia

Kolorowa opaska kapitańska powinna być symbolem równości i wolności słowa podczas turnieju. FIFA ogłosiła, że ​​sankcjonuje noszenie opaski kapitańskiej One Love podczas mistrzostw świata w Katarze. Gospodarz został skrytykowany za ignorowanie standardów praw człowieka.


„Niepokoje związane z wydarzeniami poprzedzającymi mistrzostwa świata w Katarze, zakaz noszenia opasek na jedną miłość oraz inne dziwaczne działania i oświadczenia FIFA dotyczą nas, graczy i całej drużyny” , napisał Müller w swoim wystąpieniu.


Zaangażowanie społeczne w DFB

Drużyna i Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) są zaangażowani społecznie, napisał również pomocnik. „Dzięki założeniu naszej drużyny podjęliśmy różne inicjatywy nie tylko w związku z turniejem w Katarze, ale także w całych Niemczech” – powiedział kanał weterana. (ddh z dpa)


Więcej artykułów z tej kategorii znajdziesz tutaj: Sport


Patricia Marsh

„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *