Nagelsmann odnawia Lewandowskiemu ślubowanie: „Chciałbym go zatrzymać”

Przyszłość Bayernu Roberta Lewandowskiego jest otwarta. (Zdjęcie: dpa)
(Zdjęcie: Angelika Warmuth/dpa)

Monachium – Julian Nagelsmann potwierdził swoje życzenie, aby gwiazdor Robert Lewandowski pozostał w Bayernie Monachium.

– Oczywiście, że chciałbym go zatrzymać – powiedział monachijski trener piłki nożnej. Lewandowski to „niezwykle ważny zawodnik, bardzo ważny strzelec”. 33-letni reprezentant Polski ma kontrakt z bijącym rekordy mistrzami Niemiec do lata 2023 roku. Ostatnio jednak pojawiły się spekulacje o możliwym wcześniejszym odejściu z FC Barcelona.

Sam Nagelsmann nie czuje, że sześciokrotny najlepszy strzelec Bundesligi chce odejść. – W rozmowach wygląda na to, że chciałby zostać – powiedział 34-latek, odnosząc się do specyficznych dla piłki nożnej rozmów z Lewandowskim. Ale nie możesz „zajrzeć całkowicie do swojej głowy”, powiedział Nagelsmann. To także „trochę normalne, że zawsze myślisz o swojej przyszłości”. CEO Oliver Kahn i dyrektor sportowy Hasan Salihamidzic w zamian za Lewandowskiego.

Umowa skrzydłowego Serge’a Gnabry’ego (26), obecnie zmagającego się z wahaniami formy, również wygasa latem 2023 roku. człowiek.”

Ponieważ Gnabry jest „bardzo rozważny” i „genialny mały mózg”, kwestia otwartej umowy może go kosztować jeden lub drugi „punkt procentowy wydajności”.

© dpa-infocom, dpa:220415-99-930458/2

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.