Nagle Lauterbach mówi zupełnie inaczej o ważności szczepień

Na federalnej konferencji prasowej

Nagle Lauterbach mówi zupełnie inaczej o ważności szczepień

piątek 08.12.2022 | 16:42

Nastąpił „gwałtowny spadek liczby przypadków”. Spada też śmiertelność. „Przede wszystkim są powody do radości. To wciąż nie jest powód do zielonego światła”. Należy się spodziewać, że jesienią ponownie gwałtownie wzrośnie liczba zachorowań.Należy również wziąć pod uwagę, że wzrósł odsetek niezarejestrowanych chorób koronowych, powiedział Lauterbach na federalnej konferencji prasowej.„Liczba niezgłoszonych przypadków rośnie. ” Pokazują to dane z Instytutu Roberta Kocha.

Według Lauterbacha są „naprawdę dobre wieści” dotyczące szczepionek. Można przypuszczać, że odpowiednie szczepionki mogłyby zostać dostarczone już 2 lub 28 września. „Rząd federalny zakupił obie szczepionki w wystarczających ilościach. Dlatego też będziemy zaopatrywani stosunkowo wcześnie. Kampania szczepień mogłaby wtedy przebiegać szybko.

Nagle ważny temat w Lauterbach brzmi zupełnie inaczej

Federalny minister zdrowia odrzucił krytykę nowej wersji ustawy o ochronie przed infekcjami, opracowanej we współpracy z ministrem sprawiedliwości Marco Buschmannem (FDP). A potem wiosłował z powrotem w dwóch kwestiach. Od 1 października kraje mogłyby wprowadzić wymóg maski niezależnie od konsekwencji krajowych. Ale nie musisz, wyjaśnił Lauterbach. Ale: „Wierzę, że wszystkie kraje to zrobią, ponieważ będziemy tam 1 października. znowu będą miały większe liczby.

Lauterbach mówił też o innym ważnym temacie: nie jest prawdą, że szczepienie będzie ważne tylko przez trzy miesiące w przyszłości i że powinno się szczepić co trzy miesiące – podkreślił Lauterbach. Kilka dni temu wyglądało to inaczej, temat przykuł uwagę, bo drastycznie zmniejszyłby motywację do szczepień. Lauterbach musiał więc zmierzyć się z wieloma krytykami.

Na federalnej konferencji prasowej powiedział teraz: „Ostateczny termin wyjątków od wymogu stosowania masek wewnętrznych został wybrany, ponieważ zgodnie z poglądem szczepienia chronią przed infekcją w tym czasie. Zapewniały znacznie dłuższą ochronę przed poważnymi infekcjami. Szczepienie się co trzy miesiące byłoby również „całkowitym szaleństwem z medycznego punktu widzenia”. Lauterbach nie wypowiadał się wcześniej na ten temat tak jasno.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.