Netflix testuje subskrypcje gier w Polsce

W Polsce Netflix już zapowiada swoją nadchodzącą subskrypcję gier.Na urządzeniach mobilnych z Androidem użytkownicy w Polsce mogą już uzyskać dostęp do testowej wersji nadchodzącej subskrypcji gier usługi strumieniowania wideo. Do pobrania dostępne są dwa tytuły mobilne: „Stranger Things 1984” i „Stranger Things 3”.

To prawda, do pobrania: Netflix Gaming nie będzie usługą gier w chmurze, ale po prostu subskrypcją gier, takich jak Google Play Pass. Tytuły nie są emitowane na terminalach, ale są czytane lokalnie w tradycyjny sposób. Gry są również pobierane ze Sklepu Play: Jeśli klikniesz tytuł w abonamencie Netflix, zostaniesz przekierowany do sklepu Google Android.

Plany Netflix dotyczące uruchomienia usługi subskrypcji gier są znane od miesięcy. Wydaje się, że Netflix nie korzysta z możliwości przesyłania strumieniowego: wydaje się, że funkcje gier w chmurze, takie jak Stadia lub xCloud, nie są planowane. W lipcu Netflix zatrudnił byłego dyrektora EA Mike’a Verdu do kierowania działem gier. Verdu zdobywał doświadczenie głównie z grami mobilnymi.

Netflix Gaming jest najbardziej porównywalny z subskrypcjami od Google (Play Pass), Apple (Apple Arcade) i Microsoft (Xbox Game Pass). Decyzja przeciwko graniu w chmurze oznacza również, że wybór tytułu będzie prawdopodobnie w dużym stopniu zależny od platformy: czasami na urządzeniach z systemem iOS są różne aplikacje niż na telefonach z Androidem. Można się zastanawiać, czy Netflix może nawet oferować gry na przykład na smart TV.

Na platformach mobilnych Netflix ma też konkurencję ze strony samych operatorów: Google oferuje abonamenty na gry we własnych sklepach z Play Pass, a Apple z Arcade. Z drugiej strony subskrypcja gier Netflix będzie „darmowa”: każdy, kto już wykupił abonament na filmy i seriale Netflix, otrzyma gry bez dodatkowych kosztów. Nie jest jasne, kiedy usługa rozpocznie się na arenie międzynarodowej.


(ta)

Do strony głównej

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.