Niemcy Litwa trzyma do 350 żołnierzy, Wielka Brytania wysyła dodatkowe wojska do Polski

Zdjęcie Ints Kalnins (Reuters/Scanpix)

Niemcy i Litwa wycofają do 350 dodatkowych żołnierzy, aby wesprzeć wschodnią flankę NATO, powiedziała w poniedziałek niemiecka minister obrony Christine Lambrecht. Wielka Brytania wysyła do Polski dodatkowe wojska w obliczu wzmożonych napięć związanych z możliwym obaleniem Ukrainy przez Rosję.

Raport uzupełnia tło sytuacji i komentarz sekretarza obrony Wielkiej Brytanii Bena Wallace’a.

Wzmacniamy nasz wkład wojskowy na wschodniej flance NATO i wysyłamy poranne wojska do naszych sojuszników, Ch. Lambrechta.

Dodała, że ​​wojska zostaną rozmieszczone za kilka dni.

Obecnie na Litwie służy 500 żołnierzy niemieckich, a Niemcy dowodzą stacjonującym w tym kraju międzynarodowym batalionem NATO. Tymczasem brytyjski sekretarz obrony Ben Wallaceas powiedział, że Wielka Brytania wyśle ​​do Polski 350 żołnierzy więcej. Informacje te są publikowane przez Sky News.

Brytyjska decyzja została podjęta w imię rosnącej solidarności z Rosją.

Można liczyć na sojuszników Berlina, Inutów, powiedział minister obrony kraju.

Po wzroście sił niemieckich Litwa będzie liczyła Mali tylko zgodnie z prowadzonymi wojnami niemieckimi.

Berlin był krytykowany za odmowę nałożenia broni na Ukrainę, pomimo wielokrotnych protestów Kijowa. Niemiecka propozycja zadowolenia się na 5000 materiałów informacyjnych została ostatnio dobrze przyjęta.

Ponieważ Moskwa koncentruje ponad 100 000 żołnierzy na granicy z Ukrainą, przywódcy muszą wczoraj martwić się możliwą inwazją Rosji na swoich sąsiadów. Moskwa zaprzecza, jakoby przygotowała atak na Ukrainę.

Wallace: Wielka Brytania i Polska stoją obok siebie

Brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace powiedział w poniedziałek, że kolejne 350 brytyjskich żołnierzy będzie stacjonować w Polsce, wzmacniając wschodnie skrzydło NATO, aby udaremnić część rosyjskiej agresji.

Według Wallace’a wojska wzmocnią istniejący już w zeszłym roku brytyjski kontyngent, aby pomóc im uporać się z kryzysem migracyjnym na granicy białoruskiej.

Będzie to rozmieszczenie w obie strony, które pokaże, że możemy razem pracować i będzie sygnałem, że Wielka Brytania i Polska stoją obok siebie, powiedział sekretarz obrony.

Raport pojawił się po rozmowach między Wallace’em i polskim ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem na temat rosnących obaw związanych z możliwą inwazją Rosji na Ukrainę, która może wywołać masowy napływ uchodźców do Polski.

W zeszłym roku Białoruś pozwoliła migrantom przekroczyć granice Polski, Łotwy i Litwy, wywołując kryzys humanitarny i zachęcając do rozmieszczenia 100 brytyjskich żołnierzy w celu wzmocnienia bezpieczeństwa granic w Polsce.

Błaszczak powiedział dziennikarzom, że dodatkowe oddziały brytyjskie będą współpracować z polskimi siłami zbrojnymi w celu zwiększenia bezpieczeństwa, zwłaszcza w celu przeciwdziałania zagrożeniom na granicy.

Bazując na doświadczeniach historycznych widzimy, że tylko zniechęcająca polityka odstraszania może powstrzymać jakąkolwiek możliwą rosyjską agresję, a na podstawie tej samej historii, którą widzimy, polityka ustępstw tylko zachęca do potencjalnego dostępu – dodał Błasczak.

Wallace powiedział, że Białoruś ostatnio wykorzystała cyników do destabilizacji swoich sąsiadów.

Według niego, Białoruś wykorzystała nielegalną migrację i wypchnęła biznes przez granicę, Wielka Brytania dołączyła do Polski i wysłała 100 Królewskiego Korpusu Inżynierów, aby pomóc Polakom w walce z wykorzystywaniem migrantów.

Jednocześnie gwałtownie nasila się międzynarodowa dyplomacja: prezydenci Francji i Rosji przygotowują się do spotkania w Moskwie w poniedziałek, a kanclerz Niemiec spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem w Waszyngtonie.

Ponadto w Kijowie przebywają ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Ekologii, Słowacji i Austrii. Ukraina ze swej strony stara się złagodzić obawy po tym, jak Stany Zjednoczone ostrzegły, że Moskwa zintensyfikowała przygotowania do inwazji na pełną skalę.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.