Niemcy rehabilitują – Sport

Mimo wszystkich trudności, niemieccy koszykarze odkupili się na bankructwo u siebie z Estonią wygraną 72:69 na wyjeździe w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Polsce. Wybór Niemieckiego Związku Koszykówki (DBB) znacznie się poprawił po słabym wyniku 66:69 w czwartek i zapewnił trenerowi reprezentacji Gordona Herbertowi pierwsze zwycięstwo w swoim nowym biurze. Oznacza to, że szanse w drodze do Mistrzostw Świata 2023 w Indonezji, Japonii i na Filipinach wzrosły jeszcze bardziej: Niemcy zajmują trzecie miejsce w grupie z jednym zwycięstwem i jedną porażką, a trzy czołowe z ośmiu grup po cztery awansują do następnej. faza grupowa. O dwanaście miejsc w Pucharze Świata rywalizują 32 drużyny. Drugie okno kwalifikacyjne odbędzie się pod koniec lutego, kiedy Niemcy zmierzą się z dwukrotnie niepokonanymi Izraelczykami w grupie D.

Również w drugim meczu Herbert musiał obejść się bez graczy z drużyn Euroligi, a udział siedmiu graczy NBA i tak nigdy nie stanowił problemu. Presja na Niemców była duża, kolejna porażka z Polską, która również przegrała start w kwalifikacjach u siebie z Izraelem, zakończyłaby falstart dla DBB i minimalizowała szanse na bilet do Pucharu Europy. Niemieccy gracze zauważyli to dopiero w pierwszych minutach, a ich gra ustabilizowała się w miarę postępu gry, zanim goście odpadli z 9-0 na początku drugiej kwarty i czasami oferowali pierwszorzędną koszykówkę.

W przerwie prowadzenie było dwucyfrowe (40:30), co wynikało głównie z dużo lepszej pracy defensywnej. A ofensywnie zawodnicy znajdowali coraz większe bezpieczeństwo w swoich strzałach, zwłaszcza David Krämer z Braunschweigu, który zdobył 24 punkty i praktycznie nie miał żadnych nieudanych prób. Ponieważ Dominic Lockhart (13 punktów) z Bambergu dobrze strzelił z dystansu, niemiecka drużyna kontrolowała grę aż do ostatniego etapu. Trochę nieuwagi pozwoliło Polakom zbliżyć się do 64:70 na 90 sekund przed końcem. Ale Christian Sengfelder, który podobnie jak reżyser Justus Hollatz był przekonujący (po osiem punktów), dzięki swojemu ustawieniu odniósł zasłużone zwycięstwo.